Samsung ogłosił wyniki konkursu #BespokeDesignedByYou. Jego uczestnicy otrzymali zadanie polegające na zaprojektowaniu lodówki. Zwycięskie projekty robią wrażenie, a wśród laureatów znalazła się Polka.

Samsung #BespokeDesignedByYou — poznaliśmy wyniki

Uczestnicy globalnego konkursu Samsunga próbowali stworzyć własną wersję modułowej lodówki Bespoke. Panele zewnętrzne urządzenia można było potraktować jak płótno malarskie do wyrażenia własnej twórczości artystycznej. Łącznie do konkursu zostało zgłoszonych aż 1581 projektów graficznych z całego świata.

Spośród nadesłanych prac 50 zostało zakwalifikowanych do etapu głosowania internautów. 15 prac z największą liczbą polubień przeszło do ścisłego finału. Następnie podczas obrad jury wyłoniono trójkę zwycięzców. Skład jury był następujący:

  • Sarah Douglas – redaktorka naczelna magazynu Wallpaper
  • Harry Choi – Senior Vice President Home Appliance w Samsung
  • Felix Heck – Senior Vice President of Design w Samsung UK
  • Kelly Hoppen CBE, projektantka wnętrz
  • Yinka Ilori, artysta

Zwyciężczynią konkursu okazała się Rita Louis. Jej projekt nosi tytuł Lost Landscape. Artystka twierdzi, że zawsze poszukiwała źródła inspiracji w naturze. Praca konkursowa, którą wykonała, ma wywoływać poczucie spokoju podobne do tego, które odczuwamy, obserwując naturę lub na spacerze. Jurorzy docenili, że projekt wygląda dobrze zarówno gdy moduły są rozdzielone, jak i gdy są połączone.

Na drugim miejscu znalazł się projekt Foodie autorstwa Polki, Weroniki Slifierz. Jej praca jest utrzymana w kolorystyce inspirowanej ilustracjami z lat 90′. Uwielbiam taki sposób korzystania z palety kolorów, a ilustracje naprawdę powodują uśmiech na mojej twarzy — komentował projekt Yinka Ilori, juror i artysta mieszkający w Londynie.

Czytaj także: HAMMER Blade 5G trafia na rynek – pancerny sprzęt w dość wysokiej cenie

Ostatnie miejsce na podium zajął projekt nested, który stworzyła Ioana Sabau. Zwycięskie projekty trafią na lodówki Bespoke i będą prezentowane w przestrzeni Samsung KX w Londynie do końca tego roku.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.