ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Switch Lite z Raspberry Pi

To nie jest Switch Lite, ale nazwanie tego podróbką byłoby mocno krzywdzące

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Niewielkie wymiary i moc obliczeniowa Raspberry Pi CM4 sprawiły, że stało się ono ulubionym narzędziem dla wielu majsterkowiczów. Ta wersja komputerka nie jest powiększona przez żadne standardowe porty, więc nie wymusza na nikim stosowania kabli w bardziej zaawansowanych projektach. Właśnie dzięki temu powstała kieszonsolka, która wymiarami i kształtem przypomina Switcha Lite — co w przypadku standardowego Raspberry Pi 4 byłoby bardzo trudne i wymagałoby wylutowania większości portów.

Switch Lite z Raspberry Pi

Switch Lite z Raspberry Pi

Za projektem stoi majsterkowicz podpisujący się jako StonedEdge. Po roku projektowania i budowania, wraz z przyjacielem udało im się stworzyć… no cóż, podróbka to brzydkie słowo i sugeruje, że ktoś chce żerować na naiwności klientów, oraz znanej marce. Lepiej powiedzieć, że stworzyli oni replikę Nintendo Switch Lite, której sercem jest CM4. Konsola ta została natomiast ochrzczona jako RetroLite CM4. Jak na razie projekt nie jest open source, ale twórcy wzięli to pod uwagę na przyszłość. Na dokumentację niestety jak na razie nie ma co liczyć.

Zobacz też: [Recenzja] Samsung Galaxy Z Fold3 – naprawdę ciężko się rozstać

CM4 wyświetla obraz na 5,5-calowym ekranie LCD IPS, umieszczonym wewnątrz niestandardowej aluminiowej obudowy. Konsola oferuje wbudowane głośniki i pełnoprawny, działający kontroler. Za działanie urządzenia odpowiada akumulator litowo-polimerowy o pojemności 4000 mAh. Problemem w tej konstrukcji może być natomiast dość jawne naruszenie wzoru należącego do Nintendo. Japońska firma jest znana z licznych pozwów, w tym tych wymierzonych, w co bardziej kreatywnych fanów jej gier i konsol. Miejmy więc nadzieję, że RetroLite CM4 umknie uwadze jej prawników, natomiast autorzy projektu nie wpadną na szalony pomysł zarabiania na nim.

Źródło: Tomshardware

Sprawdź najnowsze wpisy