Wynajem długoterminowy smartfona BNP Paribas

Wynajem długoterminowy smartfona – nowy iPhone od BNP Paribas

4 minuty czytania
Komentarze

Długoterminowy wynajem smartfona to jeszcze opcja, która do popularnych nie należy. Tymczasem bank BNP Paribas wprowadza właśnie możliwość wynajęcia iPhone-a na okres 24 lub 30 miesięcy. W przyszłości takiej elektroniki użytkowej na wynajem ma być więcej. To nie tylko nowa usługa, ale także coś, co może przyczynić się do ochrony środowiska.

Wynajem długoterminowy smartfona – iPhone od BNP Paribas jako usługa

BNP Paribas wynajem smartfona
fot. BNP Paribas

Smartfony wymieniamy teraz o wiele częściej, niż kiedyś. Przez to powstaje wyjątkowo dużo elektrośmieci więc pojawiają się też nowe pomysły na to, jak temu przeciwdziałać. Coraz popularniejsze stają się odnowione urządzenia, które kupuje się oczywiście taniej, niż sprzęty prosto ze sklepu. I na podobne rozwiązanie wpadł BNP Paribas, który wprowadza do oferty możliwość długoterminowego wynajmu smartfona. Na początek do oferty wynajmu trafiają smartfony od Apple, ale z czasem urządzeń ma być więcej.

Nie trzeba posiadać, żeby korzystać – to widoczny trend wśród konsumentów. Wychodzimy mu naprzeciw, a jednocześnie promujemy ekologiczne gospodarowanie sprzętem elektronicznym. W ramach strategii Banku BNP Paribas dbamy, żeby poprzez nasze działania przyczyniać się do realizacji wyznaczonych przez ONZ Celów Zrównoważonego Rozwoju. Jednym z nich jest odpowiedzialna konsumpcja i produkcja. Jako pierwsi na rynku proponujemy nowatorską usługę, która umożliwia Klientom dostęp do najnowszych i fabrycznie nowych smartfonów na warunkach korzystnych finansowo. Przy tym, dzięki dodatkowym pakietom usług ubezpieczeniowych i serwisowych, są zabezpieczeni na wypadek awarii czy kradzieży urządzenia.

Krzysztof Wojciechowski, dyrektor Departamentu Nowych Modeli Biznesowych i Innowacji PF w Banku BNP Paribas.

Zobacz też: iPhone 14 może mieć więcej pamięci niż komputer.

Jak działa wynajem smartfona?

BNP Paribas wynajem smartfona
Fot. BNP Paribas

BNP Paribas oferuje dwie opcje do wyboru – urządzenie na 24 lub 30 miesięcy. W czasie trwania umowy można wymienić sprzęt na nowszy, a kiedy ta się skończy można wykupić sprzęt na własność. Można też będzie skorzystać z kolejnej umowy na wynajem. Jeżeli oddamy sprzęt, to ten trafi do odnowienia. Podczas wynajmu sprzęt będzie objęty ubezpieczeniem m.in. od kradzieży czy awarii. Do tego firma oferuje wsparcie techniczne podczas całego czasu trwania umowy. Można więc powiedzieć, że to dość kompleksowa usługa, która może przekonać sporą część osób zastanawiających się nad kupnem nowego iPhone-a.

Co ważne, umowa wynajmu, czyli tak naprawdę pewnego rodzaju kredyt, ma generować mniejsze koszty dla użytkownika, niż kupienie sprzętu na raty 0% z dodatkowym ubezpieczeniem. Ile taka przyjemność ma więc kosztować? Tutaj niestety nie odpowiemy, ponieważ obecnie BNP Paribas wymaga pójścia do salonu iSpot i załatwienia sprawy na miejscu. Może to trochę utrudnić dostęp do wynajmu dla osób, które do salonów iSpot mają daleko, a chciałby z takiej usług skorzystać. Listę salonów najdziemy na stronie BNP Paribas i są one rozlokowane w dużych miastach.

W centrum naszej uwagi jest Klient, któremu dostarczamy kompleksową usługę używania smartfona oraz pełne wsparcie na wypadek wszelkich okoliczności i przygód, jakie przytrafiają się nam w trakcie korzystania z urządzeń.

Katarzyna Suchodolska, Członkini Zarządu spółki BNP Paribas Group Service Center S.A.

Czy wynajem smartfonów się sprawdzi?

Nie da się ukryć, że to całkiem ciekawy pomysł, ale o jego powodzeniu zdecyduje raczej kwestia finansowa. Jeżeli faktycznie będzie taniej, to może to być sukces, ale nie każdy kupuje smartfona i korzysta z opcji jego ubezpieczenia. Ważne jest też tutaj to, że odnowione smartfony trafią ponownie na rynek, ale część z nich trafi również do podopiecznych partnerów społecznych Fundacji BNP Paribas. Ma to ograniczyć wykluczenie cyfrowe, więc to miła informacja.

Według badania „2020 Mobile Phone E-Waste Index” przeprowadzone przez reBuy w Polsce na jednego mieszkańca przypada 0.95 telefonu komórkowego w użyciu. To daje mniej więcej 35 milionów urządzeń, a ponoć aż 29 milionów to sprzęty już niewykorzystywane. Odsprzedawać takie sprzęty ma tylko około 41% gospodarstw domowych. Dobrze więc, że ktoś zdecydował się na wynajem długoterminowy smartfonów, ale zobaczymy, czy pomysł przyjmie się na naszym rynku.

Aktualizacja

By doprecyzować, kto dokładnie zajmuję się usługą wynajmu, informujemy, że usługa jest produktem łączonym Banku BNP Paribas i spółki Grupy BNP Paribas w Polsce – BNP Paribas Group Service Center S.A. (Dalej zwana „BNP Paribas GSC”). Bank BNP Paribas odpowiada za finansowanie usługi wynajmu, a spółka BNP Paribas GSC odpowiada za usługę wynajmu. Bank BNP Paribas nie wprowadza do oferty możliwości długoterminowego wynajmu smartfona, a finansuje usługę długoterminowego najmu dostarczaną przez BNP Paribas GSC.

Źródło: Cashless / BNP Paribas

Motyw