Podróże Google Chrome

Koniec bałaganu z przeglądanymi stronami! Chrome pogrupuje je wedle tematów

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Google Chrome eksperymentuje z kilkoma funkcjami, które mogą pomóc w kontynuowaniu badań nad danym tematem i porównywaniu strony, na której się znajdujesz, z innymi wynikami wyszukiwania. Nowe narzędzie automatycznie zestawia strony i informacje związane z tym samym tematem, dzięki czemu nie musisz ręcznie przeglądać historii ani tworzyć folderu zakładek z tymi wszystkimi witrynami. Chrome podsuwa też sugestie wyszukiwania, by ułatwić poszukiwania. 

Chrome grupuje strony wedle tematów

Chrome grupuje strony wedle tematów

Grupy są zapisywane lokalnie i nie są synchronizowane z kontem Google, więc nie dostaniemy do nich dostępu na różnych urządzeniach. Może się to jednak zmienić w przyszłości. W każdej chwili istnieje możliwość wyłączenia tej funkcji i wyczyszczenia historii przeglądania z nią związaną. Opcja ta może się przydać, jeśli spędzamy dużo czasu na poszukiwaniu wielu informacji na dany temat. Funkcja jest na razie dostępna tylko w wersji Chrome Canary na PC. Aby móc z niej skorzystać należy wpisać w pasku adresu następującą frazę:

chrome://history/journeys

Zobacz też: 77% polskich internautów kupuje online — kim są ci, którzy tego nie robią?

Ponadto Google testuje panel boczny dla wyszukiwania. Gdy po wyszukaniu czegoś klikniemy link, obok paska adresu Chrome pojawi się ikona G. Po jej kliknięciu, w panelu bocznym zobaczymy inne wyniki dla tego wyszukiwania. To pozwoli nam porównać stronę, na której jesteśmy, z innymi wynikami, bez konieczności żonglowania wieloma kartami lub przechodzenia między stronami. Ta funkcja z kolei jest testowana na Chrome Dev. Niestety, nie wiadomo kiedy i czy w ogóle, obydwa te rozwiązania trafią do wersji stabilnej. Wciąż jest im jednak daleko nawet do bety.

Źródło: Engadget

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy