tiktok pubg najpopularniejsze aplikacje sklep play app store gry

TikTok na szczycie, a my coraz chętniej wydajemy pieniądze w Sklepie Play i App Store

2 minuty czytania
Komentarze

Zamykanie trzeciego kwartału trwa w najlepsze. Wiele firm przygotowuje różnorakie podsumowania i Sensor Tower właśnie opublikował takie, które powinno nas zainteresować. Otóż firma analityczna tradycyjnie sporządziła materiał dotyczący zainteresowania aplikacjami i grami w Sklepie Play i App Store. Okazuje się, że miniony kwartał był gorszy względem analogicznego okresu z poprzedniego roku, ale wyłącznie pod względem liczby instalacji poszczególnych tytułów. Zarobki ponownie poszły w górę, więc przejdźmy do konkretów.

TikTok to hit, którego ciężko nie zauważyć

Zaczynając od aplikacji, widać, że znajduje się coraz więcej chętnych na wydawanie pieniędzy w nich w świecie Androida. Niemniej wciąż to App Store może zaproponować większe zyski, co akurat nie powinno nikogo dziwić. Doskonale pokazuje to porównanie najpopularniejszych tytułów z poszczególnych platform, gdzie TikTok jest na szczycie w ogólnym rozrachunku i w ekosystemie Apple, podczas gdy w świecie Androida ta aplikacja zajmuje dopiero 4 miejsce. Nie ma też YouTube, co akurat wynika z faktu, że na większości urządzeń jest on zainstalowany już po wyjęciu z pudełka.

W przypadku gier także jedna firma radzi sobie wyraźnie lepiej

W przypadku gier już tak dużej rozbieżności nie widać pomiędzy platformami. Oczywiście nadal Apple jest na prowadzeniu, ale Google szybko się zbliża do swojego konkurenta. Wśród gier ponownie dominuje Tencent, do którego nalezą PUBG Mobile i Honor of Kings. Genshin Impact to stosunkowo świeży tytuł i jak widać, spodobał się graczom, którzy wydają w nim swoje pieniądze. Za to wciąż obecność Pokemon GO wśród czołówki pokazuje, że ta gra to prawdziwy hit. Nie umniejszając nic Candy Crush Saga, które także do najmłodszych tytułów nie należy.

Zobacz też: Kolejne gry na Netflixie coraz bliżej — frima kupuje kolejne popularne studio.

Dajcie znać, jak Wy przyłożyliście się do powyższych wyników. Dużo wydajecie na gry i aplikacje mobilne, czy też wolicie korzystać z darmowych odpowiedników, jeśli takowe istnieją?

Źródło: GSM Arena

Motyw