Netflix kupił studio gier

Netflix rozszerza testy gier, kupując popularne studio indie

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Na początku lata Netflix zrobił pierwszy krok w kierunku dodania gier mobilnych do swojej usługi abonamentowej, a teraz zaczyna to nabierać rozpędu. Netflix nie tylko wprowadził pilotażowe gry mobilne do dwóch nowych regionów, ale także ogłosił, że nabył studio tworzące gry. Tym samym możemy się spodziewać takich tytułów, jakich Czerwone N oczekuje w swojej ofercie.

Netflix kupił studio gier

Netflix kupił studio gier

Netflix ujawnił, że nabył Night School Studio. To jest znane z debiutanckiej gry wideo, Oxenfree, czyli interaktywnego dreszcowca 2D, w którym akcję oglądamy z boku. Podczas gdy konkretne szczegóły na temat tego przejęcia nadal nie są znane, Netflix chwali się, że ludzie z Night School Studio będą nieocenionymi partnerami przy budowie biblioteki gier. Warto tu dodać, że gry z tego konkretnego studia będą pozbawione reklam czy jakichkolwiek zakupów w aplikacjach. Night School ma tendencję do skupiania się na narracyjnych grach przygodowych, więc jest to dobry wybór, jeśli Netflix chce tworzyć gry oparte na swoich różnych ekskluzywnych markach filmowych. Jednak zanim to nastąpi studio wyda Oxenfree II.

Zobacz też: Lidl segreguje klientów – nowa wersja aplikacji Lidl Plus odcina od Androida 6 wywołując burzę

Dodatkowo Netflix rozszerzył swój pilotaż gier mobilnych na dwa nowe regiony: Hiszpanię i Włochy, które dołączyły właśnie do Polski. Doszły także trzy nowe gry: Card Blast, Teeter Up i Shooting Hoops, które są dostępne we wszystkich wspieranych regionach. Jak widać, platforma stawia raczej na tytuły niezależne. To jednak może się jej opłacić — przynajmniej w początkowej fazie rozwoju swojego gamingowego projektu.

Źródło: SlashGear

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy