samsung galaxy s3 s4 s5 iphone apple ladowanie bezprzewodowe ikea

 

Bezprzewodowe ładowanie ma tylu samo przeciwników, co zwolenników. Trafniej określać je ładowaniem indukcyjnym, gdyż zawsze gdzieś ten kabel się znajdzie, a dodatkowo telefon i tak musi leżeć. Jednak czy da się w łatwy sposób dodać taką funkcjonalność do smartfonu?

 

Tak, ale zależy jakiego. W przypadku niektórych Lumii znajdują się osoby, co przerabiają klapki, ale jak spojrzymy na cztery ostatnie generacje flagowych smartfonów Samsunga to sprawa jest o wiele prostsza. Oczywiście Galaxy S6 ma je już wbudowane, ale starsze modele już nie. Na szczęście te telefony mają zdejmowane klapki od akumulatorów i tutaj wita IKEA, która do swojej oferty wprowadziła, jak to nazwali, „pokrowce do bezprzewodowego ładowania”. Zainteresowanych od razu odsyłam na stronę szwedzkiego przedsiębiorstwa: Klik! Cena? Zaledwie 50 złotych. Znajdziecie również tam propozycje dla iPhone’ów. Jak zapewne się domyślacie lub też wiecie, w ofercie IKEI można znaleźć także meble, które mają wbudowane ładowarki.

 

W takim razie bezprzewodowe/indukcyjne ładowanie wygląda interesująco, bo IKEA się tym interesuje. Jednak dopiero przy remoncie i wymianie mebli w mieszkaniu można się tym zainteresować. Mimo wszystko, być może ktoś się skusi na same klapki?

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.