ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Chcesz bezprzewodowego ładowania w Galaxy S3/S4/S5? W takim razie IKEA zaprasza po pokrowce

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
samsung galaxy s3 s4 s5 iphone apple ladowanie bezprzewodowe ikea

Bezprzewodowe ładowanie ma tylu samo przeciwników, co zwolenników. Trafniej określać je ładowaniem indukcyjnym, gdyż zawsze gdzieś ten kabel się znajdzie, a dodatkowo telefon i tak musi leżeć. Jednak czy da się w łatwy sposób dodać taką funkcjonalność do smartfonu?

Tak, ale zależy jakiego. W przypadku niektórych Lumii znajdują się osoby, co przerabiają klapki, ale jak spojrzymy na cztery ostatnie generacje flagowych smartfonów Samsunga to sprawa jest o wiele prostsza. Oczywiście Galaxy S6 ma je już wbudowane, ale starsze modele już nie. Na szczęście te telefony mają zdejmowane klapki od akumulatorów i tutaj wita IKEA, która do swojej oferty wprowadziła, jak to nazwali, „pokrowce do bezprzewodowego ładowania”. Zainteresowanych od razu odsyłam na stronę szwedzkiego przedsiębiorstwa: Klik! Cena? Zaledwie 50 złotych. Znajdziecie również tam propozycje dla iPhone’ów. Jak zapewne się domyślacie lub też wiecie, w ofercie IKEI można znaleźć także meble, które mają wbudowane ładowarki.

W takim razie bezprzewodowe/indukcyjne ładowanie wygląda interesująco, bo IKEA się tym interesuje. Jednak dopiero przy remoncie i wymianie mebli w mieszkaniu można się tym zainteresować. Mimo wszystko, być może ktoś się skusi na same klapki?

Sprawdź najnowsze wpisy