y1

 

Plotek o nadchodzących urządzeniach Sony nigdy dość. Znamy już możliwy wygląd i prawdopodobną specyfikację nowych modeli tego japońskiego producenta. W sieci toczy się teraz dyskusja nad ekranem, na jaki zdecyduje się Sony w nowych zetkach.

 

Kilka dni temu informowaliśmy, że nadchodząca Xperia może zostać wydana z ekranem 4K. Pojawiają się kolejne przecieki potwierdzające, że Sony rzeczywiście ma w planach phablet z wyświetlaczem o tak dużej rozdzielczości. Z upublicznionych przez Digo-wo informacji dowiadujemy się, że w Xperii Z5+ (S70+) znajdziemy 4K X-Reality PRO – stosowaną przez Sony w telewizorach 4K technologię przetwarzania zawartości HD do 4K. Można przyjąć, że jeśli Sony zdecyduje się na ekran 4K, to wykorzysta także ten sam mechanizm polepszający jakość obrazu. Analizując obrazki, które wyciekły zauważymy, że technologia 4K pojawia się tylko przy największej zetce. Może to oznaczać, że mniejsze modele (Z5 i Z5 Compact) otrzymają ekran o niższej rozdzielczości.

 

Potwierdzenia (lub zanegowania) tych informacji można oczekiwać na wrześniowych targach IFA w Berlinie, podczas których od kilku lat Sony prezentuje nowe Xperie.

 

Poniżej upublicznione grafiki:

y4

y3

 

Chcielibyście phablet z ekranem 4K? Dajcie znać w komentarzach.

 

Żródło: Xperiablog.net

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Smorąg