realme Pad

realme Pad oficjalnie – pierwszy tablet od firmy i od razu w niezłej cenie

2 minuty czytania
Komentarze

realme Pad został oficjalnie zaprezentowany, a tym samym możemy więcej powiedzieć o pierwszym tablecie od firmy. Od jakiegoś już czasu realme informowało o tym, że pojawi się nowy produkt, ale dopiero teraz wiemy o nim wszystko, łącznie z ceną. Niestety, ale jeszcze nie taką, która obowiązywała będzie w Polsce.

realme Pad oficjalnie – premiera tabletu

realme Pad

Pierwszy tablet od realme może być dobrym wyborem dla tych, którzy szukają większego sprzętu, ale w niskiej cenie. Urządzenie zostało bowiem wycenione naprawdę przyzwoicie, choć mówimy jeszcze o cenie w Indiach, gdzie zadebiutuje sprzęt. Najtańsza wersja sprzętu (Wi-Fi, 3 GB RAM, 32 GB na dane) kosztuje bowiem 13 999 rupii (około 730 złotych). Pojawią się jeszcze warianty z LTE za 15 999 rupii (około 830 złotych) oraz z lepszymi podzespołami (4/64 GB i Wi-Fi oraz LTE) za cenę 17 999 rupii (około 940 złotych). Co więcej otrzymujemy za taką cenę?

realme Pad wyposażony został w wyświetlacz IPS LCD o przekątnej 10,4 cala, co przekłada się na rozdzielczość 2000×1200 pikseli.  Ekran ma zajmować 82,5 procent frontowego panelu. Do tego dochodzą także cztery głośniki, które mają wspierać Dolby Atmos, a całość ma grubość tylko 6,9 milimetra. Co ciekawe, udało się w tablecie zmieścić dość solidny akumulator, ponieważ jego pojemność to 7100 mAh. Sprzęt naładuje się z wykorzystaniem ładowarki 18 W, a w trybie czuwania tablet ma wytrzymać dwa miesiące. Urządzenie waży 440 gramów, więc korzystanie z niego nie powinno być bardzo uciążliwe. Procesorem zarządzającym został tutaj MediaTek Helio P80. Całość działa pod kontrolą systemu Android 11 ze specjalnie przystosowaną nakładką producenta.

Zobacz też: Far Cry 3 można mieć teraz za darmo na PC.

Nie jest jeszcze potwierdzone to, czy realme Pad trafi do Polski. Zważywszy na to, że firma dość szybko wprowadza smartfony na nasz rynek, to z tabletem może być podobnie. O sukcesie może zadecydować cena.

Źródło: GSMArena

Motyw