MIUI 13 lista funkcji

2Q 2021 okazał się rekordowym dla Xiaomi – i to nie tylko pod względem popularności

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Xiaomi podzieliło się właśnie nowym raportem finansowym, który przedstawia wyniki za drugi kwartał tego roku. W tym okresie firma odnotowała rekordowo wysoki wzrost przychodów, który wzrósł o pokaźne 64 procent rok do roku. Tym samym nie tylko sprzedaż produktów firmy poszybowała w górę, ale także zarobki. To bardzo ważne, ponieważ możliwe są sytuacje kiedy te dwa parametry nie idą ze sobą w parze, albo wręcz są do siebie odwrotnie proporcjonalne.

Xiaomi chwali się wzrostem przychodów

Chiński gigant technologiczny podzielił się wiadomościami na swoim blogu na oficjalnej stronie internetowej, podczas gdy założyciel firmy i dyrektor generalny Lei Jun również udostępnił kilka kluczowych danych na swoim koncie na Twitterze. W kwartale, który zakończył się w czerwcu 2021, Xiaomi odnotowało 64 procent wzrostu względem analogicznego okresu poprzedniego roku. Bardziej istotne jest jednak to, że dochód netto firmy wzrósł o 80 procent w porównaniu do roku poprzedniego. Marka stwierdziła również, że jej przychody z działalności smartfonów osiągnęły 9,1 mld dolarów.

Zobacz też: USA niespodziewanie idzie na rękę Huaweiowi – może to załagodzić kryzys w motoryzacji

Wielka w tym zasługa tego, że Xiaomi pod względem liczby sprzedanych smartfonów na świecie wyprzedziło Apple. Ponadto marka jest liderem na rynkach produktów i usług IoT w 22 krajach i po raz pierwszy zajęła 1. miejsce w Europie i Azji Południowo-Wschodniej. Za granicą firma odnotowała wzrost przychodów z produktów IoT i Lifestyle o 93,8 procent rok do roku, a przychody z zagranicznych usług internetowych wzrosły o 96,8 procent.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy