ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Huawei z licencją na procesory do samochodów

USA niespodziewanie idzie na rękę Huaweiowi – może to załagodzić kryzys w motoryzacji

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

W ciągu ostatnich kilku lat prężnie rozwijający się biznes Huawei zmienił się na gorsze, gdy Stany Zjednoczone umieściły chińską firmę na swojej liście podmiotów, skutecznie zakazując jej prowadzenia interesów z firmami z siedzibą w USA. Z powodu restrykcji na polu produkcji smartfonów i procesorów do nich chiński gigant zaczął koncentrować się na innych biznesach, w tym PC i samochodowym, chociaż i te w dużej mierze są zależne od USA. Okazuje się jednak, ze Stany Zjednoczone nie są aż tak surowe w innych dziedzinach życia.

Huawei z licencją na procesory do samochodów

Huawei z licencją na procesory do samochodów

Nowy raport agencji Reuters wskazuje, że Stany Zjednoczone zatwierdziły wnioski licencyjne warte setki milionów dolarów dla Huawei Technologies. Dzięki temu firma może kupić niezbędne elementy do produkcji komponentów samochodowych. Warto zauważyć, że chipy samochodowe są stosunkowo prostą technologią, więc obniża to poprzeczkę do uzyskania zgody. Osoba zaznajomiona z licencją twierdzi, że firma uzyskuje aprobatę dla chipów w pojazdach, które mogą posiadać także bardziej złożone układy, w tym umożliwiające łączność 5G.

Zobacz też: Smartfon Samsunga zapalił się w samolocie. Mam déjà vu

Jak zauważono, Huawei zainteresował się rozwojem komponentów dla pojazdów elektrycznych, co jest postrzegane jako następny popularny trend w technologii. Co prawda Huawei nie skomentował przyznania licencji, jednak rzecznik firmy powiedział, że firma pozycjonuje się jako nowy dostawca komponentów dla inteligentnych pojazdów.

Źródło: Gizmochina

    Sprawdź najnowsze wpisy