Proces Epic kontra Apple wciąż ujawnia sekrety obu firm. Najnowszy dokument sądowy pokazuje, że rozdawanie przez firmę GTA V okazał o się kolosalnym sukcesem. Na świat wyszły także zarys planu Epic mającego na cel wzrost przychodów brutto na rynku poprzez rozdawania gier w ramach projektu nazwanego przez firmę Operation Moonshot.

Epic wiele zyskał rozdając GTA V

Epic wiele zyskał rozdając GTA V

W zeszłym roku, kiedy Epic rozdawał Grand Theft Auto V w swoim sklepie z grami, tak wielu klientów rzuciło się, aby ubiegać się o darmówkę, że zawiesiło to serwery. Nie było jasne, ilu z nich ubiegało się o ten niesamowicie popularny tytuł, który sprzedał się już w 120 milionach egzemplarzy na wielu platformach. Jednak dokumenty sądowe z Epic Games przeciwko Apple rzucają na to nowe światło dzienne. Otóż zgodnie z dokumentami uzyskanymi przez The Verge, ponad 7 milionów użytkowników dołączyło Epic Games Store, aby skorzystać z promocji. Gra była bardziej popularna niż jakikolwiek inny tytuł rozdawany przez firmę. Najbliżej tego były Civilization 6 (2,5 mln) i Subnautica (prawie 1 mln), gdy były darmowe. Powyższy wykres przedstawiony w sądzie pokazuje, jak bardzo GTA V przyćmiło wszystkie inne oferty darmowych gier.

Zobacz też: Naukowcy stworzyli nową formę materii – raczej jej nie spotkamy nigdzie we Wszechświecie

Pomimo wzrostu liczby miesięcznych aktywnych użytkowników, Epic wciąż ma przed sobą długą drogę, jeśli chce dogonić takich graczy jak Steam. Mimo to jego wyniki prezentują się niezwykle dobrze. Mowa tu bowiem o 58 milionów graczy, którzy korzystają każdego miesiąca z platformy. Nie wypada to wcale tak źle w porównaniu do Steam, który może się pochwalić średnią na poziomie 120 milionów. Epic chce jednak znacznie zwiększyć tę wartość w tylko jednym celu: chodzi tu o miliard dolarów przychodów, które firma zamierza zarabiać rocznie kiedy już przekona do siebie graczy.

Źródło: TheVerge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.