SkyShowtime logo

SkyShowtime zmierza do Polski. To nowa platforma, która powalczy z Netflixem i innymi

1 minuta czytania
Komentarze

W Polsce funkcjonuje już naprawdę wiele serwisów streamingowych z filmami i serialami. Do grona najpopularniejszych należy zaliczyć przede wszystkim Netflixa, HBO GO i Amazon Prime Video. Wkrótce na naszym rodzimym podwórku pojawi się jednak nowy gracz, który ma nadzieje, że uda mu się podbić serca polskich miłośników filmów i seriali. Mowa o SkyShowtime, czyli serwisie od spółek Comcast oraz ViacomCBS. Czy platforma się przyjmie? Na razie ciężko powiedzieć, choć wszystko jest możliwe.

SkyShowtime zmierza do Polski

SkyShowtime

Firmy Comcast i ViacomCBS ogłosiły partnerstwo w zakresie uruchomienia nowej usługi subskrypcyjnej wideo na życzenie (SVOD). Owocem współpracy obu marek jest SkyShowtime, czyli platforma streamingowa, która pojawi się w Polsce już w 2022 roku, jeśli oczywiście uzyska odpowiednią zgodę od organów regulacyjnych. Jednocześnie usługa zadebiutuje w ponad 20 innych europejskich krajach, takich jak m.in. Hiszpania, Portugalia czy Niderlandy.

Zobacz także: Czwartkowa aktualizacja biblioteki Netflixa. Dodano m.in. bardzo wysoko oceniany serial!

W bibliotece SkyShowtime znajdziemy produkcje oryginalne i premium ze Sky, NBCUniversal Pictures, Peacock, Paramount+, Showtime, Paramount Pictures oraz Nickelodeon. W informacji prasowej niestety nie wymieniono konkretnych filmów czy seriali, ale wśród popularnych tytułów tych wytwórni można wymienić m.in. Californication, Trawka czy Dexter, który po latach dostanie 9. sezon. Wszystko więc wskazuje na to, że w Polsce kontynuację przygód charyzmatycznego seryjnego mordercy obejrzymy tylko na SkyShowtime. Naturalnie na tym etapie nie wiemy, jak będą się prezentowały ceny nowej platformy. Możemy się jednak spodziewać, że będą konkurencyjne w stosunku do branżowego lidera, czyli Netflixa.

Źródło: Informacja prasowa

Motyw