Android Experiments pomoże reklamować wartościowe projekty na Androida

Adrian Smorąg Adrian Smorąg Newsy
ccccc

Google startuje z nowym projektem – tytułowym Android Experiments, który ma pomóc promować najciekawsze aplikacje, gry przygotowane na różne urządzenia z Androidem, w tym  te dedykowane na Android Wear. Na ten moment na stronie znajdziemy 20 projektów, między innymi aplikacje aparatu, gry i programy przygotowane przez  Google Creative Lab. Wszystkie projekty budowane są w oparciu o Android SDK, NDK, Android Wear, the IOIO board, Cinder, Processing, OpenFrameworks and Unity.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ws0SQNPgQyw[/youtube]

Najciekawsze naszym zdaniem projekty jakie można zobaczyć to Lip Swap autorstwa Anthoniego Tripaldiego – aplikacja umożliwia podmianę fragmentu zdjęcia własnoręcznie nagranym filmem wideo i  Muzei autorstwa Romana Nurika, dzięki której każdego dnia na ekranie ustawione zostanie zdjęcie innego dzieła sztuki. Wart uwagi jest też Inkspace Zacha Liebermana – eksperymentalny rysownik, który wykorzystuje akcelerometr urządzenia z Androidem do poruszania tworzonymi przez nas rysunkami. W serwisie znajdziemy ponadto projekty, których częścią jest smartfon lub inne urządzenia z Androidem jak choćby robot czy ploter do wyświetlania powiększonych zdjęć.

Pierwsze 20 projektów to tylko początek rozwoju platformy. Google zachęca każdego dewelopera, który uważa, że jego aplikacja jest interesująca do przesłania zgłoszenia do Android Experiments, co można zrobić na stronie projektu.

Źródła: androidauthority.com, własne

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy