Huawei HiAir

Wyrzucimy kable HDMI? Huawei HiAir może być tego początkiem

2 minuty czytania
Komentarze

Komputery All In One cieszą się wielką popularnością nie tylko z powodu zajmowania tyle miejsca, co monitor, ale przez brak jakichkolwiek kabli — rzecz jasna poza zasilaniem. Jednostki klasyczne po prostu źle wyglądają, co ma znaczenie zwłaszcza w biurach przy kontakcie z klientem, gdzie warto robić dobre wrażenie. Czasami jednak nie chcemy rezygnować ani z estetyki, ani z mocy, którą może zapewnić tylko wydajny komputer. Wtedy do dyspozycji zostaje nam tylko laptop, ale te również mają swoje wady. Możliwe jednak, że najnowszy wynalazek Huaweia pomoże rozwiązać ten problem.

Huawei HiAir

Huawei HiAir
Fot. Huawei

HiSilicon, spółka zależna Huawei, ogłosiła w Chinach nową, opracowaną przez siebie technologię transmisji obrazu o niskiej latencji. Technologia ta ma na celu wzmocnienie wieloekranowych inteligentnych terminali i będzie wspierać niskie zużycie pamięci i jakość obrazu 4K UHD na chipach HiSilicon. Według chińskiego giganta technologicznego jedną z cech wyróżniających HiAir jest technologia transmisji o ultra niskich opóźnieniach, która zdaniem firmy będzie punktem odniesienia dla branży w ciągu najbliższych trzech lat. Ponadto, technologia ta będzie również zintegrowana z Huawei Cast+, obsługuje automatyczne wykrywanie urządzeń, między innymi takie funkcje jak minimalistyczne połączenie, aby zaoferować bardziej przyjemne doświadczenie sterowania.

Zobacz też: Netflix właśnie usunął prawie 40 kapitalnych filmów i seriali! Oj, za tymi tytułami będziecie tęsknić

Technologia oferuje również wsparcie dla jakości obrazu 4K UHD. Oferuje także wysoki współczynnik efektywności energetycznej, dzięki czemu stosowny adapter może pobierać energię jedynie z USB 2.0 w telewizorze. No właśnie: poza monitorem technologia ta pozwoli na transmisję obrazu do telewizora i to na tyle szybką, że będzie można grać na nim w gry bez zabawy z przeprowadzaniem kabli. Podobnie rzecz ma się z wszelkiej maści projektorami. Możliwe będzie także sprzedawanie wyświetlaczy ze zintegrowanym kontrolerem tak, aby móc cieszyć się grą niemal jak na Steam Decku. A to tylko wierzchołek możliwości tej technologii. Oczywiście o ile opóźnienia rzeczywiście będą ultraniskie. Niestety, producent nie pochwalił się tu konkretnymi wartościami.

Źródło: Gizmochina

Motyw