huawei mate 30 pro oficjalnie specyfikacja wyglad cena uslugi google

Za mało pamięci w smartfonie? Huawei oferuje jej zwiększenie w starszych modelach

2 minuty czytania
Komentarze

Dzisiaj dla wielu osób podstawowa pamięć, jaką powinien oferować każdy smartfon to 128 GB. Jednak kilka lat temu taka wartość była zarezerwowana dla topowych urządzeń. Dlatego mając starszy model lub w sumie nowszy, ale ze zbyt małą przestrzenią na pliki, najczęściej zmuszeni jesteśmy do jego wymiany. Można ratować się kartami pamięci, ale jest to też swego rodzaju kompromis. Huawei postanowił wyjść naprzeciw tej niedogodności i przygotował program, w którym odpłatnie zwiększy pamięć w wybranych smartfonach.

Więcej pamięci w Twoim smartfonie od Huawei, czyli firma rozpoczyna ciekawy program w Chinach

huawei wiecej pamieci program rozszerzenia

Niestety program początkowo wystartował wyłącznie w Chinach. Na tę chwilę możemy jedynie po cichu liczyć, że zostanie on rozszerzony także na inne rynki, jeśli odniesie sukces. Całość sprowadza się do fizycznej wymiany kości pamięci w używanym egzemplarzu danego smartfona na większą, uzależnioną od aktualnej przestrzeni. W ten sposób na pierwszy ogień mogą zgłaszać się użytkownicy modeli z serii Huawei Mate 9, Mate 10, Mate 20, Mate 30, P10, P20 i P30. Pamięć jest tak naprawdę podwajana za symboliczną kwotę 369 CNY, czyli około 220 złotych. To niewątpliwie znacznie mniejszy wydatek, niż wybór większej pamięci w momencie premiery poszczególnych sprzętów. Zamiana jest bardzo prosta, gdyż sprowadza się do podwojenia dostępnej pamięci — z 64 do 128 GB, ze 128 do 256 GB i z 256 do 512 GB.

Zobacz też: Polka wyróżniona przez Spotify — jej wizerunek pojawił się na Times Square.

Proste? Banalnie proste, a najważniejsze w tym wszystkim jest to, że program uwzględnia cały przekrój modeli od 2017 roku do dzisiaj. Niewykluczone, że docelowo także smartfony Honora zostaną wpisane na listę. Dajcie znać, czy skusilibyście się na taką ofertę?

Źródło: GSM Arena

Motyw