realme Flash

Apple ma konkurenta – realme Flash wprowadzi na arenę MagDart

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

realme Flash będzie nowym i zdaje się pierwszym smartfonem z Androidem, który wykorzysta ładowarkę bezprzewodową, którą przytrzymują magnesy. Rozwiązanie ma nosić nazwę MagDart, a pierwsze zdjęcia, które przedostały się do sieci pokazują, że mówimy o rozwiązaniu trochę podobnym do tego od Apple. Jednak patrząc na grafiki zauważa się pewne istotne różnice.

realme Flash i ładowanie bezprzewodowe

realme Flash ładowanie

Możliwość ładowania bezprzewodowego smartfonów zarezerwowana jest jeszcze dla urządzeń z wyższej półki cenowej. To jedna powoli się zmienia, ale producenci nie ustają w tym, by modyfikować rozwiązanie. Wszystko dla większej wygody użytkowników. Apple poszło o krok dalej i wprowadziło MagSafe, czyli możliwość podłączenia ładowarki, która trzyma się obudowy przy wykorzystaniu magnesów. Tak w największym skrócie. Akcesorium wyceniono jednak dość wysoko. Akumulator MagSafe kosztuje 499 złotych, a bez kabla zapewnia 5 W.

realme Flash MagDart

Rozwiązanie od realme, które nazwano MagDart, ma ten wynik „pobić”. Informacje, które przedostały się do sieci sugerują, że MagDart będzie dysponowało mocą 15 W, choć nie jest jasne, czy mówimy o wersji podłączonej do kabla czy nie. To się okaże już podczas premiery sprzętu, ale daty jeszcze nie znamy. Samo MagDart wygląda też inaczej, niż MagSafe. Jest zdecydowanie większe, a dodatkowo wyposażone w wentylator, co może świadczyć o tym, że faktycznie będzie oferowało sporo mocy. Oczywiście do smartfona podłączymy je z wykorzystaniem magnesów.

Zobacz też: Żegnamy Naszą Klasę – skończyła się pewna era.

Tego typu rozwiązania są coraz popularniejsze, a nawet Samsung ma coś zbliżonego w swojej ofercie. Zobaczymy jak ładowarka od realme będzie finalnie wyglądać i co ze sobą dokładnie przyniesie. Samo realme Flash może być wyposażone w procesor Qualcomm Snapdragon 888 oraz nawet 12 GB RAM. Są też spore szanse na to, że sprzęt po swojej premierze trafi do Polski.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy