Nasza Klasa koniec

Dziś umiera Nasza Klasa – koniec pewnej ery, za którą część może tęsknić

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Nasza Klasa dziś ma swój ostatni dzień, a jutro, czyli 27 lipca 2021 roku, oficjalnie zostaje zamknięta. To koniec portalu, który swojego czasu był w Polsce jednym z najpopularniejszych. Dziś już mało kto o nim pamięta, a nawet jeżeli pamięta, to raczej nie tęskni. Nasza Klasa bardzo się zmieniła na przestrzeni lat, ale to nie pomogło w walce z rozpychającym się na polskim rynku Facebookiem.

Nasza Klasa – koniec portalu

Nasza Klasa koniec

Serwis Nasza Klasa to fenomen i nie ma co tutaj nawet zaprzeczać. Szybki i ogromny sukces platformy pokazał, że Polakom brakowało prostego serwisu internetowego, którego obsługa nie stwarzała problemów. Trzeba jednak pamiętać, że Nasza Klasa pojawiła się w listopadzie 2006 roku, kiedy Internet nie był jeszcze tak powszechny, jak dziś. Teraz po niecałych piętnastu latach serwis odchodzi w niepamięć. 27 lipca to bowiem ostatni dzień, kiedy Ringier Axel Springer Polska Sp. z o.o. zamierza utrzymywać serwis. Dobra wiadomość jest taka, że wszelkie dane osobowe użytkowników mają zostać trwale usunięte, choć może to zająć trochę czasu.

Nasza Klasa była gigantycznym sukcesem na naszym rynku i docierała do milionów użytkowników. Niemal każdy chciał sprawdzić, jak trzymają się jego znajomi ze szkolnej ławy lub co stało się z ich pierwszą miłością. Sukces serwisu sprawił, że ten zaczął poszukiwać nowych sposobów, by przyciągnąć użytkowników, a z czasem na to, by zatrzymać ich odpływ. Na rynku coraz mocniej zaczął „rozpychać się” Facebook, a nowe pomysły Naszej Klasy nie zawsze okazywały się sukcesem. Serwis miał przecież nawet swój własny komunikator i coś, co można było nazwać protoplastą News Feeda.

Zobacz też: Zbliżeniowy BLIK w Banku Millennium – nowa usługa już dostępna.

Dziś można oficjalnie powiedzieć, że Nasza Klasa, a właściwie nk.pl, kończy swój długi żywot. W momencie przejęcia przez Ringier Axel Springer, inwestycje w serwis jakby przystopowały. Za to cały czas można było korzystać ze sławnego Pana Gąbki, który dalej przynosił sporo grosza. Dziś Nasza Klasa dołącza do Grono.net, które ostatnio nawet częściowo „reaktywowano” pod nazwą Onorg. NK ten los raczej nie spotka.

Źródło: NK

    Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy