ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Roczny, topowy smartfon od Samsunga oficjalnie nie dostanie Lollipopa

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
samsung Galaxy k zoom 123

Google oficjalnie zapowiedziało swego czasu, że producenci chcący korzystać z Androida i usług oferowanych dodatkowo przez Amerykanów to muszę pamiętać, aby wspierać dane urządzenia aktualizacjami przez minimum 18 miesięcy. Niestety, pojawiło się warunek, że urządzenie musi sprawnie działać także na nowszym oprogramowaniu.

Właśnie najprawdopodobniej tą zagrywką po raz kolejny Samsung uśmiercił jeden ze swoich smartfonów. Jednak nie byle jaki, gdyż jest to model z zeszłego roku, z topowymi (jak na tamte czasy) podzespołami, a do tego z jednym z najlepszych aparatów, a więc po prostu Galaxy K Zoom. Pamiętacie jeszcze ten model, jak i Galaxy S4 Zoom? No właśnie, niewielu z Was zapewne kojarzyło czym są te urządzenia – ewentualnie teraz sobie przypomniało – i ich sprzedaż z pewnością nie była rewelacyjna. Stąd też Samsungowi po prostu nie opłaca się aktualizować Galaxy K Zoom. Skąd wiemy, że hybryda aparatu i smartfonu (phamera) nie otrzyma Lollipopa? Potwierdził to oddział firmy z Wielkiej Brytanii i w tym wypadku raczej nie możemy mówić o podziale rynkowym.

Z pewnością nie jest to dobra informacja, ale pokazuje nam, że w tym roku już nie ujrzymy podobnego urządzenia. To Galaxy S6 jest hybrydą smartfonu i aparatu, co też zostało ukazane w wielu testach. Mimo wszystko czy znajdzie się ktoś, kto korzystał z Galaxy K Zoom?

Sprawdź najnowsze wpisy