ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
WhatsApp z ulepszoną obsługą wielu urządzeń

WhatsApp nareszcie będzie oferował wsparcie dla wielu urządzeń bez żadnych haczyków

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Facebook poprawił wsparcie obsługi wielu urządzeń jednocześnie przez WhatsAppa i udostępnia go niektórym użytkownikom w ramach testów beta. Dzięki temu niektórzy mogą wreszcie uzyskać dostęp do swoich czatów na wielu urządzeniach innych niż smartfon. Warto tu podkreślić, że urządzenia nie będą zależne od niego, w przeciwieństwie do dotychczasowych rozwiązań.

WhatsApp z ulepszoną obsługą wielu urządzeń

WhatsApp z ulepszoną obsługą wielu urządzeń

Kluczowym aspektem tego ulepszonego wsparcia wielu urządzeń jest to, że użytkownicy nie są zobowiązani do uruchamiania w tym czasie aplikacji na smartfonie. Zamiast tego mają możliwość podłączenia swojego konta WhatsApp do maksymalnie czterech urządzeń niebędących telefonami oprócz smartfonu, co oznacza, że można na przykład uzyskać dostęp do niego na tablecie i laptopie i na PC. Każde urządzenie dodane do konta będzie łączyć się niezależnie, dzięki czemu można kontynuować czatowanie na każdym z nich. Facebook obiecuje, że czaty będą synchronizowane pomiędzy nimi przy jednoczesnym zachowaniu szyfrowania end-to-end.

Zobacz też: Najlepszy klient pocztowy na Windows – który warto wybrać?

Synchronizacja obejmuje archiwa czatu, wiadomości oznaczone gwiazdką, kontakty i inne treści. Jest to możliwe dzięki nadaniu każdemu urządzeniu własnego klucza tożsamości i mapowaniu ich na koncie użytkownika, tworząc zbiór tożsamości urządzeń, pomiędzy którymi synchronizowane są treści użytkownika. Użytkownicy mają możliwość weryfikacji swoich urządzeń kontaktowych, aby mieć pewność zachowania prywatności. Z czasem dostęp do nowej funkcjonalności mają dostać wszyscy użytkownicy. Nastąpi to jednak po zakończeniu fazy testowej. Wcześniej jednak liczba testerów zacznie się rozszerzać.

Źródło: SlashGear

Sprawdź najnowsze wpisy