najszybszy internet mobilny

Który operator ma najszybszy Internet mobilny – UKE rozwiewa wątpliwości

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

UKE przeprowadziło badania pokazujące, który operator ma najszybszy Internet mobilny w Polsce. Wyniki raportu pokazują, że część z operatorów osiąga bardzo zbliżone do siebie wyniki, ale wiadomo, że zwycięzca może być tylko jeden. I w tym przypadku jest to Orange. A jak wypadli wszyscy operatorzy?

Najszybszy Internet mobilny – wyniki UKE

najszybszy internet mobilny Play Plus Orange T-Mobile
Fot. UKE

Na blogu Urzędu Komunikacji Elektronicznej pojawiły się wyniki badania prędkości sieci, które przeprowadzono w ostatnim półroczu. UKE wykonało ponad 379 tys. pomiarów, a to o 58% więcej, niż podczas poprzedniego badania. Jednocześnie we wpisie przypomniano, że UKE do badań wykorzystuje certyfikowane przez Prezesa UKE narzędzie do pomiarów – PRO Speed Test. I jak czytamy na stronie: „Sprawdza m.in. takie elementy jak obciążenie procesora, rodzaj karty sieciowej, obecność aktywnych łącz VPN, natężenie generowanego ruchu w tle, liczbę urządzeń w sieci domowej użytkownika. Co istotne, pomiar jest znacznie dokładniejszy od aplikacji speedtest oraz od pomiaru dokonanego przez stronę www.” Ostatnio można było przeczytać o tym, który z operatorów stracił najwięcej klientów w ostatnim kwartale, a teraz spójrzmy na to, kto ma najszybszy Internet mobilny wśród „wielkiej czwórki”.

Najlepsze wyniki osiągnęło Orange, które w przypadku pobierania osiągnęło prędkość 36,9 Mb/s. Za Orange uplasował się Play z wynikiem 31 Mb/s, a kolejne miejsca zajmują T-Mobile (26 Mb/s) oraz Polkomtel, czyli Plus (22,2 Mb/s). W przypadku wysyłania także Orange znalazło się na pierwszym miejscu (11,2 Mb/s). Jednak reszta stawki wygląda już odrobinę inaczej – T-Mobile (10,5 Mb/s), Play (10,2 Mb/s) oraz na czwartej pozycji Polkomtel (8,7 Mb/s). Orange może się także pochwalić najniższym opóźnieniem (38 ms). Powyższe dane przedstawiają wyniki dla wszystkich technologii łącznie.

Zobacz też: O Samsung Galaxy S21 FE wiemy już niemal wszystko.

najszybszy internet mobilny Play Plus Orange T-Mobile
Fot. UKE

W przypadku samego LTE, sprawa wygląda podobnie, bo tutaj też pierwsze miejsce należy do Orange (pobieranie 43,9 Mb/s). Drugi jest Play (34,5 Mb/s), a za nim T-Mobile (32,3 Mb/s) oraz Polkomtel  (24,1 Mb/s).

Źródło: UKE blog

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy