OnePlus Nord 2 5G

OnePlus Nord 2 5G żegna się ze Snapdragonem – firma stawia na MediaTek

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

To już oficjalne, czyli OnePlus Nord 2 5G pojawi się na rynku z procesorem od MediaTek. Firma stawia na inną jednostkę, niż można było podejrzewać po wcześniejszych modelach. Tym razem na pokładzie nowego „średniaka” zobaczymy bowiem procesor MediaTek Dimensity 1200-AI. Co to oznacza dla fanów marki?

OnePlus Nord 2 5G z MediaTek Dimensity 1200-AI

OnePlus Nord 2 5G x MediaTek

Nie znamy jeszcze daty premiery OnePlus Nord 2 5G, ale ta powinna odbyć się jeszcze w tym miesiącu. Wiadomo za to, co będzie napędzało smartfona. Tym razem firma postawiła na MediaTek Dimensity 1200-AI, który miał być rozwijany i ulepszany przez obie firmy tak, by dawać jeszcze więcej możliwości. Smartfon ma oferować więcej funkcji, które oparte będą na działaniu algorytmów Sztucznej Inteligencji. Stąd też w nazwie procesora dopisek AI. Nowy Nord ma lepiej korzystać z AI w kwestii aparatów i nagrywania filmów czy też poprawiać jakość wyświetlanych treści. Teraz tylko czekać na resztę informacji o nowym sprzęcie. Co sądzicie o takim ruchu?

W OnePlus realizujemy nasze postanowienie, aby dzielić się najlepszą technologią ze światem. Linia Nord jest potwierdzeniem tej misji, dostarczając nasze rozwiązania w bardziej przystępnej kategorii cenowej. Szybkie i płynne działanie smartfona jest integralną częścią tego, co czyni OnePlus wyjątkowym, i zawsze szukamy nowych sposobów i rozwiązań technologicznych, by zapewnić te doświadczenia większej liczbie użytkowników.

Pete Lau, założyciel OnePlus

Zobacz też: Microsoft Edge ma coraz więcej zwolenników.

Procesor Dimensity 1200-AI jest pierwszym przykładem inicjatywy MediaTek Dimensity Open Resource Architecture, optymalizującej potężny chipset Dimensity 1200 5G w celu zapewnienia spersonalizowanych wrażeń użytkownikom OnePlus. Ponieważ sztuczna inteligencja zmienia przyszłość technologii procesorów, to działanie zapewnia markom takim jak OnePlus dostęp do najnowszych rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji z możliwością szukania innowacji w nowych obszarach.

Dr JC Hsu, wiceprezes korporacyjny i dyrektor generalny działu komunikacji bezprzewodowej MediaTek

Źródło: OnePlus informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy