Koszulka 5G od ZTE

Koszulka 5G od ZTE ma zadbać o nasze zdrowie – ubieralna technologia jest coraz bardziej dosłowna

2 minuty czytania
Komentarze

ZTE podczas targów MWC 2021 zaprezentowało YouCare, czyli swoją usługę monitorowania zdrowia. Jak firma podkreśla, opiera się ona na nowej technologii, która umożliwia doskonałe monitorowanie stanu zdrowia za pomocą koszulki z wbudowanymi czujnikami i transmisją danych za pośrednictwem sieci 5G. Koszulka jest materiałem tekstylnym nadającym się do prania i wielokrotnego użytku. Nie wyróżnia się także niczym niezwykłym na tle innych koszulek.

Koszulka 5G od ZTE

Koszulka 5G od ZTE

Celem projektu YouCare jest opracowanie urządzeń tekstylnych, które mogą być wykorzystywane do monitorowania stanu zdrowia bez użycia inwazyjnych i niewygodnych czujników. Sam krój koszulki został opracowany we Włoszech przez lokalnych projektantów, stoi za nim jednak chińska technologia. Według twórców koszulka może wykryć kilka istotnych bio-markerów w organizmie i przesyłać je płynnie za pomocą infrastruktury sieciowej 5G ZTE. Przy okazji firma ponownie podkreśliła ogromne możliwości, które mogą zostać wykorzystane dzięki sieci najnowszej technologii.

Zobacz też: Huawei buduje własną fabrykę procesorów w miejscu, które źle się kojarzy całemu światu

YouCare działa poprzez wykrywanie parametrów zdrowia bio-witalnego za pomocą niezauważalnych czujników polimerowych osadzonych na koszulce. Zminiaturyzowana kontrola rejestruje dane, które są następnie konwertowane do formatu cyfrowego. Następnie są one przesyłane do dwukierunkowej platformy, która następnie przesyła je do smartfona lub smartwatcha. W razie potrzeby mogą one także trafić do zdalnej jednostki w celu dalszej analizy. Koszulka może sprawdzić nasz elektrokardiogram, analizować pot, aktywność mięśni, a nawet oddech. Dane te mogą pomóc w identyfikacji różnych stanów zdrowia użytkownika. Projekt ten może znacznie rozszerzyć dostęp do opieki zdrowotnej dla szerokiego grona osób, a zdalne monitorowanie może być naprawdę pomocne w pomaganiu osobom z przewlekłymi dolegliwościami w uzyskaniu szybkiej pomocy w podróży. Warto podkreślić, że wysoki poziom zaangażowania projektem wykazał Międzynarodowy Czerwony Krzyż.

Źródło: Gizmochina

Motyw