samsung huawei apple logo

Statystyki to dane, które dają ogromne możliwości do popisu marketingowcom, osobom zajmującym się PR’em danej firmy i tak dalej, i tak dalej. Jednak informacja o tym, kto sprzedaje najwięcej mobilnych urządzeń to wbrew pozorom najważniejsza rzecz w całym rynku i tak oto poznajcie ostatnie statystyki.

Z pewnością pierwsza dwójka nikogo nie zdziwi, ale trzecie miejsce – jak i następne – to wciąż zacięty bój. W takim razie zobaczcie na bazie pierwszego półrocza bieżącego roku kto tak naprawdę ma największe szanse zagrozić Samsungowi oraz Apple:

samsung apple huawei xiaomi lg statystyki sprzedaz

Huawei, czyli chińska firma, która w ostatnich latach przeszła ogromną przemianę i to ewidentnie na plus o czym świadczy chociażby budowanie nowego Nexusa. Dalej mamy Xiaomi, a więc producenta, który tak naprawdę dostępny jest tylko na kilku pomniejszych rynkach, a w przyszłym roku pojawi się w Stanach Zjednoczonych. Piąta pozycja to LG, które powoli wypychane jest przez innych Chińczyków. O kogo chodzi? Oto zestawienie najważniejszych graczy z Państwa Środka:

huawei, xiaomi, oppo, tcl alcatel lenovo statstyki sprzedaz

Tutaj pierwsze dwa miejsca znane są z poprzedniej tabeli, ale dla wielu osób pozycja Lenovo jako lidera rynku laptopów jest za niska. Może się ona oczywiście poprawić za sprawą przejęcia Motoroli, ale aby tutaj coś się zmieniło to jednak potrzeba jeszcze sporo czasu. Z kolei TCL to po prostu Alcatel i jak widać tanie smartfony bazujące na francuskiej marce wciąż cieszą się powodzeniem.

Na koniec tylko warto dodać, że firma opracowująca powyższe statystyki spodziewa się mniejszej ogólnej sprzedaży rocznej niż miało to miejsce w poprzednim analogicznym okresie. Mimo wszystko, jakie wnioski wyciągacie z powyższych danych?

źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.