ARM zapowiada nową serię czterordzeniowych chipsetów A15

Grzegorz Kaczmarek Grzegorz Kaczmarek Newsy

Życie wokół Androida toczy się bardzo szybko. Nic dziwnego, skoro napędzany jest przez producentów smartfonów, Google jako dostawcę samego systemu, ale także przez dostawców chipsetów.

Dziś dowiedzieliśmy się o bliskiej premierze pierwszego smartfona z procesorem Intela. W tym samym czasie ARM poinformował, że przygotował kolejną generację układów z serii Cortex, które jako pierwsze mają wykorzystywać architekturę A15 hard-macro w czterordzeniowym procesorze. By rzucić trochę światła na to, co ta technologia nam przyniesie, jakiś czas temu porównano benchmarki dual-core Qualcomma o oznaczeniu S4 (o architekturze podobnej do A15) do tych osiąganych przez popularny ostatnio quad-core Nvidia Tegra 3 (bazujący na A9). W wielu kategoriach dwurdzeniowy S4 rozkładał Tegrę na łopatki.

Wyobraźcie sobie osiągi, jakie będzie prezentował 4-rdzeniowiec w tej technologii. Ci, którym aktualne specyfikacje nowinek technicznych (pomimo ich „okazałości”) z jakichś powodów nie wystarczają, mogą zacierać ręce, gdyż wydaje się, że pierwsze urządzenie wyposażone w ten procesor pojawi się całkiem niedługo.

 

Źródło:
phandroid.com

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy