Życie wokół Androida toczy się bardzo szybko. Nic dziwnego, skoro napędzany jest przez producentów smartfonów, Google jako dostawcę samego systemu, ale także przez dostawców chipsetów.

Dziś dowiedzieliśmy się o bliskiej premierze pierwszego smartfona z procesorem Intela. W tym samym czasie ARM poinformował, że przygotował kolejną generację układów z serii Cortex, które jako pierwsze mają wykorzystywać architekturę A15 hard-macro w czterordzeniowym procesorze. By rzucić trochę światła na to, co ta technologia nam przyniesie, jakiś czas temu porównano benchmarki dual-core Qualcomma o oznaczeniu S4 (o architekturze podobnej do A15) do tych osiąganych przez popularny ostatnio quad-core Nvidia Tegra 3 (bazujący na A9). W wielu kategoriach dwurdzeniowy S4 rozkładał Tegrę na łopatki.

Wyobraźcie sobie osiągi, jakie będzie prezentował 4-rdzeniowiec w tej technologii. Ci, którym aktualne specyfikacje nowinek technicznych (pomimo ich „okazałości”) z jakichś powodów nie wystarczają, mogą zacierać ręce, gdyż wydaje się, że pierwsze urządzenie wyposażone w ten procesor pojawi się całkiem niedługo.

 

Źródło:
phandroid.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Grzegorz Kaczmarek