Nowy Asus Transformer 300 w przedsprzedaży we Francji i USA

1 minuta czytania
Komentarze

Asus Transformer 300 został zaprezentowany w lutym na MWC. Miał on być tańszą wersją Pime’a Od tamtego czasu było o nim dosyć cicho. Zagraniczny serwis branżowy zauważył jednak, że wspomniany tablet pojawił się w przedsprzedaży we francuskim sklepie internetowym Tablette Store.

Nowy tablet Asusa wyposażony będzie w czterordzeniowy procesor Tegra 3 taktowany częstotliwością 1GHz, 1GB pamięci operacyjnej RAM oraz 10,1 calowy ekran o rozdzielczości 1280×800 pikseli. Posiadał będzie on również dwie kamerki (8 Mpix z tyłu oraz 1.3 Mpix z przodu), nie zabraknie w nim również slotu na karty microSD, czy wyjścia microHDMI. Całość działać będzie pod kontrolą systemu operacyjnego Android Ice Cream Sandwich.

Wersja 32GB we francuskim sklepie została wyceniona na 499 euro, czyli ponad 2000 zł. Cena jest dosyć wysoka zważając na to, że za podobną kwotę możemy dostać Transfromera Prime (oczywiście bez docka). Na szczęście mamy dla Was lepsze wiadomości. W amerykańskim sklepie J&R Transformer 300 w wersji 16GB został wyceniony na 379 dolarów. Niestety nie wiemy, czy nie była to pomyłka, ponieważ oferta bardzo szybko zniknęła z publikacji. Dodatkowo dziwi tak duża rozbieżność cen.

W zestawie znaleźć się ma Lapdock, który wydłuży czas działania na baterii z 10 do około 15 godzin. Przedsprzedażowa wersja tabletu jest wyposażona jedynie w moduł WiFi. Transformer 300 ma być dostępny w trzech wersjach kolorystycznych – białej, niebieskiej oraz czerwonej.

Miejmy nadzieję, że tym razem nie pojawią się już problemy z łącznością. Urządzenie ma być dostępne w sprzedaży w przeciągu tygodnia.

Źródło: Android Community, the Verge

Motyw