ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Zapisywanie obrazów z Gmail w Zdjęciach Google

Gmail otwiera się na Zdjęcia Google – zapisywanie grafik staje się banalne

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Usługi Google tworzą jednolity i dość spójny ekosystem. Mimo to momentami nie do końca się ze sobą zazębiają. Czasami brakuje w nich funkcji tak prostej i oczywistej, że na pierwszy rzut oka nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Tak było w przypadku graficznych załączników do wiadomości e-mail. Te co prawda mogliśmy pobrać na komputer, ale nie zapisać w Zdjęciach Google. A przecież to takie oczywiste: dostajemy zdjęcia, więc zapisujemy je w zdjęciach. Na szczęście gigant właśnie załatał to oczywiste niedopatrzenie.

Zapisywanie obrazów z Gmail w Zdjęciach Google

https://android.com.pl/news/408183-mikroskop-do-ogladania-atomow/

Dlatego też następnym razem, gdy otrzymasz wiadomość e-mail na swoją pocztę Gmail, w której będzie załącznik z obrazem, to powinieneś znaleźć nową opcję, która daje Ci inny sposób zapisania pliku. Nowa funkcja Zapisz w Zdjęciach pozwoli Ci zapisywać obrazy bezpośrednio w Zdjęciach Google z poziomu konta Gmail. Nie ma potrzeby ręcznego pobierania plików przed zapisaniem ich w usłudze przechowywania obrazów Google, choć w tej chwili funkcja jest dostępna tylko dla załączników JPEG. Skorzystać z opcji można na dwa sposoby. Po pierwsze opcja ta powinna się znaleźć w prawym górnym rogu menu. Jednak po najechaniu na sam załącznik również pojawi się stosowny przycisk, który będzie tuż obok tego do zapisywania treści na dysku. 

Zobacz też: Spojrzenie w atomy nigdy nie było tak wyraźne – obraz z nowego mikroskopu robi wrażenie

Oczywiście nie wszyscy od razu dostali dostęp do nowej funkcji. Google jednak obiecało, że w ciągu 15 dni opcja ta pojawi się u każdego. Nie należy wykluczać, że ma ona na celu promowanie zakupu dedykowanego miejsca w usłudze Zdjęcia Google.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy