Microsoft Office tryb ciemny android

Microsoft Office dla Androida w końcu z Trybem Ciemnym

2 minuty czytania
Komentarze

Aplikacja Microsoft Office dla Androida przyniesie długo wyczekiwany Tryb Ciemny. Spokojnie, nie ma co jeszcze sprawdzać swoich smartfonów, bo jak zapowiedziała firma, odpowiednia aktualizacja ma pojawić się w ciągu najbliższych tygodni. Oczywiście ktoś już mógł mieć na tyle szczęścia, że dostał aktualizację wcześniej. Jeżeli jednak tak się nie stało, to nie ma wyjścia i trzeba grzecznie poczekać. W końcu trochę się na to użytkownicy już naczekali.

Microsoft Office dla Androida z Trybem Ciemnym

Microsoft Office tryb ciemny android

Systemowy Tryb Ciemny dla Android 10 dostępny jest już od dawna. Jednak nawet aplikacje Google nie dostały go od razu, a przynajmniej nie wszystkie. Dalej tez w niektórych nie działa to tak idealnie, jak można byłoby sobie tego życzyć. Przykładem mogą być Mapy Google, ale może to akurat mnie się trafił wadliwy egzemplarz. Niezależnie od tego, Tryb Ciemny to dla wielu osób wybawienie i nie wyobrażają sobie już korzystania ze smartfona bez niego. Dlatego powinna ucieszyć ich informacja, że Microsoft Office dla Androida w końcu takiego trybu się doczekał.

Aplikacja Office ma wykrywać automatycznie w jakim trybie działa nasz smartfon. Nie trzeba więc będzie ręcznie aktywować nowej funkcji, a stanie się to w chwili aktualizacji. Jak wspomniałem wyżej, ta powinna pojawić się w ciągu najbliższych tygodni, jeżeli jeszcze się jej nie dostało. Tryb Ciemny dla aplikacji Microsoft Office dla Androida będzie też można włączyć samodzielnie. By to zrobić, należy w samej aplikacji wejść w ustawienia, gdzie do wyboru będą trzy opcje – Tryb Ciemny, Tryb Jasny oraz ten systemowy.

Zobacz też: Nawigacja TomTom GO dla Android Auto już dostępna.

Praca w Wordzie czy Excelu na smartfonie będzie z takim trybem wygodniejsza, a już na pewno wieczorami czy w nocy. Bardzo dobrze, że Microsoft w końcu zdecydował się na wprowadzenie Trybu Ciemnego do Office dla Androida. Szkoda tylko, że musieliśmy na niego tak długo czekać. Cóż, lepiej późno, niż wcale.

Źródło: Microsoft

Motyw