ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Huawei NovaPad i NovaBook

Huawei NovaBook i NovaTab – firma pracuje nad nowymi laptopami i tabletami

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Huawei sprzedaje szeroką gamę produktów konsumenckich. Poza smartfonami firma znana jest z laptopów i tabletów. Te dwie kategorie produktów są oznaczone marką Mate. Zgodnie z nowymi zgłoszeniami znaków towarowych przez chińskiego giganta telekomunikacyjnego, może on wkrótce wprowadzić notebooki i tablety z nowym brandingiem. Nie wiadomo czy to oznacza koniec dotychczasowej linii, czy też firma zamierza produkować urządzenia także pod inną.

Huawei NovaPad i NovaBook

Obecnie, laptopy Huawei znane są pod nazwą HUAWEI MateBook. Podobnie, tablety firmy nazywają się MatePad i MediaPad. Jednak w przypadku smartfonów, firma używa dwóch dodatkowych oznaczeń, a mianowicie nova i P, oprócz Mate. I właśnie ta pierwsza jest brana na tapet przez firmę. Huawei złożył dwa znaki towarowe dla terminów NovaBook i NovaPad. Sugeruje to, że producent może wprowadzić na rynek laptopy i tablety z brandingiem nova w przyszłości.

Zobacz też: Premiera Zenfone 8 i Zenfone 8 Flip – Asus ewidentnie słucha klientów! Te ceny to hit

Niestety, nie jesteśmy w stanie powiedzieć, jak szybko zobaczymy nowe produkty z tymi oznaczeniami. Warto pamiętać, że firma złożyła już znak towarowy o nazwie HUAWEI NovaBuds jeszcze pod koniec 2019 roku. Mimo to wciąż nie ma nawet śladu plotek na temat takich słuchawek, nie mówiąc już o gotowym produkcie. Na razie nie wiadomo czy i w jaki sposób tablety i laptopy z nowymi oznaczeniami miałyby się różnić od obecnych na rynku. Oczywiście można tu snuć podejrzenia na temat układów ARM i systemu HarmonyOS, jednak na ten system przejdą także tablety producenta istniejące w ramach serii Mate. Nie należy również wykluczać, że seria Nova ma zastąpić produkty Honor jako submarki firmy. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko czekać na ruch Huaweia w tej kwestii.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy