ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
POCO UI

Macie dość zwykłego MIUI? Dedykowana nakładka POCO zadebiutuje w tym roku

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

POCO wystartowało jako submarka Xiaomi w 2018 roku. POCO F1, znany też jako POCOPHONE F1 był pierwszym średniakiem o wydajności flagowca. Jednak na niemal dwa lata o serii zrobiło się bardzo cicho. Ta jednak powróciła w 2020 roku i to już jako indywidualna marka, wciąż jednak podległa Xiaomi. Od początku istnienia smartfony firmy działały pod kontrolą MIUI dla POCO. To ma się jednak zmienić i smartfony POCO doczekają się własnej nakładki, chociaż bazującej na MIUI.

POCO UI

POCO UI
POCO M3

W wywiadzie na wyłączność dla Android Central przedstawiciel POCO zdradził wiele planów na temat przyszłości marki. Dowiedzieliśmy się między innymi tego, że nie zobaczymy żadnego POCO w programie Android One. To oznacza, że nie ma co liczyć na smartfony marki bez nakładki. Przy okazji kierownictwo POCO potwierdziło, że ich urządzenia będą nadal korzystać z MIUI, a raczej z czegoś zbudowanego na podstawie tej nakładki Xiaomi.

Zobacz też: Środowa aktualizacja biblioteki HBO GO. Co nieco dodano, ale na nowościach się nie skończyło

Warto tu przypomnieć, że MIUI dla POCO F1 znacznie się różniło od tego w smartfonach Xiaomi i Redmi, jednak te różnice z czasem się zatarły. Obecnie nakładkę dla POCO odróżnia jedynie pakiet ikon. To się jednak zmieni. Marka twierdzi, że będzie wdrażać specjalne funkcje na podstawie informacji zwrotnych od społeczności POCO. Ta nowa wersja oprogramowania firmy ma zostać wydana POCO UI pod koniec 2021 roku.

Źródło: Android Central

Sprawdź najnowsze wpisy