POCOPHONE F1 aka POCO F1 jest jednym z najgłośniejszych smartfonów w ostatnich latach. Jest to w końcu urządzenie ze średniej półki, które skrywa w sobie flagowy procesor. Mimo dwóch lat na karku Snapdragon 845 wciąż zostawia w tyle znaczną część średniej półki z 2020 roku. Co więcej, smartfon ten cieszy się niesłabnącym wsparciem ze strony producenta. Mimo że zaczynał od Androida Oreo, to doczekał się aktualizacji do Androida 9 Pie, oraz Androida 10. 

POCO F1 z MIUI 12

POCO F1 z MIUI 12

Oczywiście aktualizacje samego systemu w przypadku Xiaomi nie mają aż tak wielkiego znaczenia, jak mogłoby się to wydawać. Chociaż aktualny system na dwuletnim sprzęcie robi spore wrażenie. Istotne są jednak także aktualizacje nakładki systemowej. W dniu premiery działał on na MIUI 9 i dostał aktualizacje do MIUI 10 i MIUI 11. Teraz natomiast doczekał się aktualizacji do najnowszej wersji nakładki, czyli MIUI 12. Warto przypomnieć, że ejst to najnowsza wersja nakładki Xiaomi. Firma zaprezentowała ją w kwietniu. Minęło więc nieco czasu, zanim zawitała ona na POCO F1. Pamiętajmy jednak, że mamy do czynienia z dwuletnim smartfonem. 

Zobacz też: Nokia 3.4 – oto specyfikacja, cena i wygląd plecków smartfona

Aktualizacja jest dostępna w dwóch wersjach systemu: Global i Russia. Dodatkowo obecnie jest dostępna tylko w poprzednim kanale o numerze budowy V12.0.1.0.QEJMIXM. Xiaomi nie wprowadził jeszcze w życie drugiego wariantu tej aktualizacji. Ponadto trafiła jedynie do wybranych użytkowników systemu. Jednak po wstępnych testach na żywym organizmie zostanie ona udostępniona większej liczbie użytkowników w nadchodzących dniach, a w ciągu kilku tygodni trafi do wszystkich. Warto zauważyć, że MIUI 12 może być ostatnią dużą aktualizacją dla POCO F1, ponieważ nie kwalifikuje się on do systemu Android 11. Z drugiej strony brak aktualizacji systemu w przypadku Xiaomi nigdy nie stał na drodze do aktualizacji nakładki.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.