Tryb ekstra ciemny Android 12

Android 12 z trybem ekstra ciemnym – funkcja, na którą wielu czekało

2 minuty czytania
Komentarze

Android 12 doczeka się trybu ekstra ciemnego, czyli ulepszenia Ciemnego Motywu, który wprowadziła do systemu wersja 10. Nowa opcja pojawiła się w kolejnym Developer Preview, więc teraz można tylko czekać na oficjalną prezentację i mieć nadzieję, że Google nie pozbędzie się nowej funkcjonalności. Co takiego będzie przynosiła?

Android 12 i tryb ekstra ciemny – Extra Dim

Tryb ekstra ciemny Android 12
Fot. DroidLife

Tryb Ciemny to rozwiązanie, z którego wielu użytkowników korzysta przez cały czas. Nie ma w tym nic dziwnego, bo na niektóre treści lepiej się patrzy właśnie w ten sposób. Teraz jednak Google postanowiło pogłębić możliwości tego trybu. W Android 12 pojawi się bowiem funkcja Extra Dim, czyli czegoś, co można nazwa trybem ekstra ciemnym. Dostęp do nowej funkcji możliwy będzie m.in. z poziomu paska powiadomień, ale nie będzie się on automatycznie włączał. Tutaj ma decydować sam użytkownik, jeżeli będzie chciał z funkcjonalności skorzystać.

Kiedy takie korzystanie będzie najwygodniejsze? Wtedy, kiedy uzna się, że jasność ekranu jest i tak zbyt wysoka na nasze potrzeby, czyli np. w nocy. Wtedy można aktywować tryb ekstra ciemny i jeszcze dodatkowo regulować jasność wyświetlacza. Wiele tutaj zależy od konkretnego modelu smartfona i tego, jaką jasność ma do zaoferowania. Czasem zdarza się przecież tak, że nawet ta najmniejsza jasność, jest dla nas zbyt wysoka. I tutaj Extra Dim ma być idealnym rozwiązaniem.

Zobacz też: Mapy Google z ceną paliw na polskich stacjach – kolejna nowość w nawigacji.

Z pewnością wielu użytkowników będzie korzystała z nowej funkcjonalności, kiedy już ich telefony zostaną zaktualizowane do Android 12. Extra Dim dostępne będzie również w Ustawieniach telefonu i Ułatwieniach dostępu. Ma być także możliwość zapamiętania ustawienia nawet wtedy, kiedy urządzenie się wyłączy i ponownie włączy. Już w maju Google ma zaprezentować kolejne nowości, które trafią do Androida. Miejmy nadzieję, że trochę ich będzie. No i mamy nadzieję, że aktualizacje będą przebiegały z każdą kolejną wersją coraz sprawniej.

Źródło: DroidLife

Motyw