Sony Reon Pocket 2 to nowa wersja przenośnego klimatyzatora, który zawsze można mieć przed sobą. Lato zbliża się wielkimi krokami, więc to może być całkiem ciekawe rozwiązanie. Niestety, ale produkt przeznaczony jest na rynek japoński i raczej nie pojawi się poza granicami tego kraju. Trochę szkoda, bo nowa wersja klimatyzatora pojawi się także ze specjalnym uchwytem, który pozwoli nosić urządzenie na szyi.

Sony Reon Pocket 2 – przenośny klimatyzator

Sony Reon Pocket 2
Sony Reon Pocket 2

Wiadomo, że przenośne klimatyzatory czy wiatraki nie dają takiego poczucia komfortu, jak normalne, ale zawsze jest to jakieś wyjście. Sony postanowiło więc odświeżyć swój produkt, który teraz ma być o wiele wydajniejszy, niż poprzednia generacja. Reon Pocket 2 ma także lepiej znosić kontakt z potem, co w przypadku noszenia go przy skórze, jest dobrym rozwiązaniem. Może więc nadawać się dla osób, które regularnie ćwiczą. Zresztą Sony nawiązało współpracę z producentami odzieży dla golfistów. Pojawią się więc specjalne koszulki, które pozwolą schować urządzenie na plecach, by to chłodziło podczas upalnych dni.

Sprzęt może służyć także do ogrzewania, co zapewne będzie dawało lepsze efekty, niż chłodzenie. Urządzenie ma elementy ze stali nierdzewnej, które lepiej pozwalają chłodzić skórę, a jednocześnie są wytrzymalsze. Przenośny klimatyzator to projekt, który narodził się jako start-up i dostał się do specjalnego programu rozwijanego przez Sony. Pieniądze na produkcję uzbierano od wspierających kampanię crowdfundingową, a w pierwszy tydzień przekroczono kwotę 66 milionów jenów. To ponad 2 miliony złotych, więc ogromny sukces.

Zobacz też: Prawie 48 milionów złotych kary za udostępnianie filmów w sieci.

Nową wersję sprzętu będzie można kupić także ze specjalną smyczą/uchwytem, który pozwoli nosić urządzenie na ciele. Nie trzeba więc dodatkowo inwestować w specjalny strój z wycięciami na Reon Pocket 2. Urządzenie trafi do sprzedaży w Japonii w cenie 14 850 jenów, czyli około 520 złotych.

Źródło: Sony / The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.