Sony udowadnia, że większa rozdzielczość ekranu nie wpływa na czas działania smartfona!

Dawid Przewoźnik Newsy 2015-06-18

Sony-Xperia-Z4v

 
Zaprezentowana ostatnio Xperia  Z4v to kolejne bardzo podobne do poprzednika urządzenie od Sony. Producent zaczyna się powoli upodabniać do chociażby takiego Samsunga i nie jest to pozytywna cecha. Abstrahując, główną cechą wyróżniającą ten model jest ekran o rozdzielczości QHD, czyli rzecz wcześniej niespotykana w smartfonach od Sony.

 
Reszta specyfikacji to praktycznie to samo co w Xperii Z3+ więc będzie to dobre urządzenie do porównania. Bateria w Z4v jest tylko o 70 mAh większa niż w poprzedniczce, a jak wiadomo Z3+ posiada ekran o rozdzielczości 1080p.

 
Okazuje się, że zastosowanie lepszego wyświetlacza nie wpłynęło znacząco na czas działania Xperii Z4v. W niektórych przypadkach, smartfon pracuje nawet dłużej od Z3+, która przecież i tak osiągała świetne wyniki. Na poniższych tabelkach możecie odczytać dokładne rezultaty. Widzimy, że mimo ekranu QHD i tylko nieznacznie większego akumulatora, Z4v radzi sobie tak samo, a nawet lepiej niż poprzedniczka. Nie pozostaje nam nic innego jak tylko pogratulować Sony i mieć nadzieje, że inni producenci także pójdą tą drogą.

 

Sony-Xperia-Z4v---battery-performance

Sony-Xperia-Z3---battery-performance

Źródło: Sony


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x