Oppo razem z Vodafone, Qualcomm oraz Ericsson, zakończyło właśnie komercjalizację pierwszej autonomicznej sieci 5G w Europie. Sieć będzie dostępna na początku jedynie w wybranych miastach na Starym Kontynencie. I co warto dodać, tylko na urządzeniach Oppo Find X3 Pro, ale z czasem powinno się to zmienić. To jednak ważny ruch w kwestii dalszego rozwoju sieci 5G.

Oppo z autonomiczną siecią 5G w Europie

Oppo sieć 5G SA

Oppo od końcówki zeszłego roku współpracowało z Vodafone Germany, Qualcomm Technologies oraz Ericsson, przy testowaniu sieci 5G SA. Na testy wybrano trzy niemieckie miasta, a były to Düsseldorf, Münster i Lipsk. I to właśnie tam w pierwszej kolejności będzie można korzystać z 5G SA, jeżeli ma się smartfona Oppo Find X3 Pro. Odpowiednia aktualizacja ma pojawić się w ciągu kilku tygodni, więc dalej trzeba jeszcze trochę poczekać, by skorzystać z nowego wariantu sieci. Ten będzie charakteryzował się mniejszymi opóźnieniami (teoretyczna latencja 5G SA wynosi 1 ms, niestacjonarne 5G NSA około 20 ms). W przyszłości 5G SA ma także pozwolić na plasterkowanie sieci (tzw. „network slicing”), czyli operatorzy będą mogli udostępniać części sieci dla konkretnych przypadków użycia np. pod wybrane usługi.

OPPO jest dumne, że jest jedynym dostawcą urządzeń mobilnych, który uczestniczy w komercjalizacji pierwszej w Europie autonomicznej sieci 5G. Tym samym wypełniamy nasze zobowiązanie jako firmy dostarczającej najnowocześniejsze technologie naszym klientom. Jako pionier w dziedzinie 5G, OPPO będzie nadal współpracować z branżowymi liderami, aby zwiększyć dostęp do usług 5G i stworzyć więcej wyjątkowych doświadczeń dla naszych użytkowników na całym świecie.

Henry Duan, Vice President and President of Smartphones w OPPO

Zobacz też: Zobacz listę nowości na Netflix – co ciekawego pojawiło się w serwisie?

Nasza sieć 5G w paśmie 3,5 GHz jest obecnie całkowicie niezależna od technologii LTE. W początkowo dostępnych lokalizacjach możliwe jest osiągnięcie czasów opóźnień wynoszących od 10 do 15 milisekund – podobna szybkość występuje w ludzkim systemie nerwowym. W miarę uruchamiania coraz większej liczby urządzeń 5G, te ultra niskie opóźnienia powoli stają się dostępne dla konsumentów w całych Niemczech. Pojawiają się pierwsze smartfony obsługujące tę technologię, począwszy od modelu Find X3 Pro firmy OPPO. Razem sprawiamy, że 5G SA staje się rzeczywistością dla naszych klientów.

Gerhard Mack, CTO Vodafone Germany

Źródło: Oppo informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.