historia androida

Historia Androida w pigułce – infografika przedstawiająca najważniejsze informacje

1 minuta czytania
Komentarze
historia androida naglowek

Android z nami jest już blisko 8 lat. Przez te prawie 100 miesięcy poznaliśmy wiele wersji, które z roku na rok w stopniu większym lub mniejszym pokazywały nam jakie nowości ujrzymy w świecie mobilnym.

Stosunkowo niedawno przedstawiałem Wam jak wyglądała historia mobilnego systemu Google w moich oczach przechodząc poprzez poszczególne edycje. Tym razem tak naprawdę ujrzycie nieco bardziej szczegółowe dane, ale także przypomnimy sobie jakie urządzenia były tymi topowymi przy każdym wydaniu. Tym samym, nie przedłużając, zobaczcie jak historia Androida wygląda na poniższej infografice (wymagana znajomość języka angielskiego):

historia androida calosc

Porównując Androida M z pierwszą edycją to aż można się zdziwić jak dużo zmieniło się przez te wszystkie lata. Oczywiście największe skoki widzieliśmy w kolejnych wydaniach, ale tych początkowych, gdyż teraz głównie zmieniają się liczby jak i dodawane są smaczki, które mają ułatwić życie ze smartfonem. Niemniej jednak uważacie, że Android M będzie dobrze wspominany jak chociażby Gingerbread?

źródło: Androidheadlines

Motyw