Historia Androida w pigułce – infografika przedstawiająca najważniejsze informacje

Łukasz Pająk Newsy 2015-06-16

historia androida naglowek

Android z nami jest już blisko 8 lat. Przez te prawie 100 miesięcy poznaliśmy wiele wersji, które z roku na rok w stopniu większym lub mniejszym pokazywały nam jakie nowości ujrzymy w świecie mobilnym.

Stosunkowo niedawno przedstawiałem Wam jak wyglądała historia mobilnego systemu Google w moich oczach przechodząc poprzez poszczególne edycje. Tym razem tak naprawdę ujrzycie nieco bardziej szczegółowe dane, ale także przypomnimy sobie jakie urządzenia były tymi topowymi przy każdym wydaniu. Tym samym, nie przedłużając, zobaczcie jak historia Androida wygląda na poniższej infografice (wymagana znajomość języka angielskiego):

historia androida calosc

Porównując Androida M z pierwszą edycją to aż można się zdziwić jak dużo zmieniło się przez te wszystkie lata. Oczywiście największe skoki widzieliśmy w kolejnych wydaniach, ale tych początkowych, gdyż teraz głównie zmieniają się liczby jak i dodawane są smaczki, które mają ułatwić życie ze smartfonem. Niemniej jednak uważacie, że Android M będzie dobrze wspominany jak chociażby Gingerbread?

źródło: Androidheadlines • D4V1D

  Ostatnią, dobrą wersją był Android KitKat, 5.0 działa tragicznie (wycieki pamięci, niespodziewane lagi itp.)

  • schreder

   Na 5.1.1 nie ma żadnego śladu po tym o czym piszesz. Na 5.0 też rzadko wycieki i lagi miałem, ale owszem, zdażały się).

   • Kuba Orluk

    A nie masz przypadkiem niespodziewanych wywaleń systemui skutkujących wyłączeniem telefonu? Mam nexusa 4, oczywiście full wipe przy instalacji 5.1.1, w innym nexusie jest to samo. Najpierw wywalenia aparatu w kitkacie niewystępujące w jelly beanie teraz cały telefon z nienacka wyłącza się? Celowe postarzanie produktu? Jaki masz telefon?

    • schreder

     Nie mam, ale ja mam Nexus 5. Spróbuj jakiś custom rom typu Chroma czy Opti/Blisspop (chyba są a Nexus 4). Ja teraz siedzę na Chroma. Ale przyznam, że czasem wyskakuje mi opcja, żeby wysłać info o błędzie do google, czego na Kit Kat nie było. O jakim błędzie to ja nie wiem.

    • Chytruseq

     Ja mam Nexusa 4 i wszystko działa dobrze.

 • kapix

  Czym jest ten Nexus 5 2 generacji, o którym wspominają przy Androidzie M?

  • stark2991

   Według nieoficjalnych informacji na jesień pokażą nowego Nexusa 5, co w tym jest dziwnego?

 • Asdaf

  Tak 5.0 i 5.1 i projekt volta uhuum…. gdzie on jest bo jakoś go nikt nie uświadczył?

  • Łukasz Pająk

   W specyfikacji na pewno 🙂x