ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Lumigon T2 – duński high-end

Autor: Krzysztof Podlaszewski Kategoria: Newsy

lumigon-t2_1
Targi MWC to okazja dla nowych producentów do przedstawienia swoich urządzeń i zwrócenia na siebie uwagi mediów. Tak właśnie było w przypadku duńskiej firmy Lumigon, która zaprezentowała T2, wysokiej klasy smartfona z wieloma ciekawymi funkcjami.

T2 przede wszystkim uwagę przyciąga swoim niecodziennym designem – wysokiej jakości elementy wyróżniają go spośród innych smartfonów. Obudowa wykonana została ze stali nierdzewnej (z plastikowym wykończeniem) i wygląda bardzo solidnie. Znacznie podnosi ona również wagę urządzenia, co dla osób lubujących się w masywniejszych telefonach stanowić będzie dużą zaletę. Wyświetlacz o przekątnej 3.8 cala został pokryty szkłem Gorilla Glass.

Co ciekawe, w górnej części smartfona mieści się dodatkowy przycisk, który można skonfigurować, dostosowując go do swoich ulubionych funkcji i aplikacji. Innym nietypowym elementem jest dioda IR, która w połączeniu ze specjalną aplikacją pozwala na używanie T2 w roli… pliota. Oprogramowanie umożliwi nauczenie i zastąpienie jego funkcji, jak również rozpozna gesty przy pomocy akcelerometru.

lumigon-t2_2

Jeżeli chodzi o specyfikację techniczną, widać, że twórcy nie zamierzali brać udziału w „wyścigu zbrojeń” producentów na ilość rdzeni. Na pokładzie znajdzie się jednak przyzwoity, jednordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S2 taktowany z częstotliwością 1.4 GHz. Nie znamy dokładnej pojemności baterii, ale według zapowiedzi wytrzymywać ma ona około jednego dnia. Nietypowym dodatkiem jest układ dźwiękowy firmy Bang and Olufsen ICEPower, dzięki któremu smartfon znacznie zyska na jakości muzyki. Wzmocnione basy dodatkowo spotęgowane zostaną dołączonymi do zestawu dokanałowymi słuchawkami. Aparat o rozdzielczości 8 megapikseli z autofokusem posiadać będzie możliwość rejestrowania filmów w Full HD (1080p). Urządzenie wyposażone zostanie również w funkcję NFC. Całość pracować będzie pod kontrolą Androida 4.0 Ice Cream Sandwich.

Premiera Lumigona T2 została wyznaczona na koniec pierwszej połowy tego roku, a cena oscylować ma w granicach 500 euro. Smartfon na początku dostępny będzie jedynie w wybranych krajach europejskich. Jak myślicie, czy przyjmie się na rynku?

źródła: endgadget.com, lumigon.com

Sprawdź najnowsze wpisy