ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Asus ZenWatch 2 to aż 2 rozmiary, 3 kolory obudowy i 18 wersji pasków

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy
ASUS ZenWatch 2 (WI502Q)_Silver +Metal strap

Technologia ubieralna rozwija się w niesamowitym tempie. Na rynku mamy już szeroki wybór, jeśli chodzi o smartzegarki, a już wkrótce zostanie on powiększony za sprawą Asus. ZenWatch 2 to dwa rozmiary, trzy kolory i nawet stalowa bransoleta.

Asus podczas trwania „Zensation” w Tajpej zapowiedział nowego gracza, jeśli chodzi o Android Wear. Mowa tutaj o Asus ZenWatch 2. Smartwatch będzie dostępny w dwóch rozmiarach. Wymiary większego modelu (WI501Q) to 49 x 41 mm z paskiem szerokości 22 mm, mniejszy zaś (WI502Q) to 45 x 37 mm z paskiem 18 mm.

asus-zenwatch-2-rubber

Do wyboru będą aż trzy kolory samej obudowy: srebrny, „gunmetal” oraz „rose gold”. Jak zapewnia Asus będzie można przebierać aż w osiemnastu wersjach kolorystycznych, jeśli chodzi o paski. Dostępne będą również w opcji skórzanej: niebieski, pomarańczowy, czerwony oraz szarobrązowy. Linia premium zaś to wybór pomiędzy: khaki, brązowym, szarym, niebieskim i pomarańczowym. Asus nie zapomniał o osobach lubujących się w bransolatech, które będą dostępne w takich samych kolorach jak obudowy. Co ciekawe, tajwański producent dogadał się również z Swarovskim. Myślę, że tak szerokie pole wyboru powinno zadowolić nawet największych estetów.

ASUS ZenWatch 2 (WI501Q)_Gunmetal + Metal strap

W kwestii oprogramowania ZenWatch 2 pracuje na Android Wear w wersji Android 5.1.1. Asus dorzucił od siebie nową aplikację „wellness”, która będzie monitorować pracę naszego serca oraz „Watch Face Land”, dzięki której użytkownicy dostosują wygląd tarczy według swoich upodobań.

Na ten czas brak dokładnych informacji mówiących o dacie premiery. Przypuszcza się jednak, że odbędzie się ona w trzecim kwartale br.

ASUS ZenWatch 2 (WI502Q)_Rose-gold + Lether strap

Co sądzicie o propozycji tajwańskiego producenta? Jeden zegarek i możliwość wyboru pomiędzy dwoma rozmiarami, trzema wersjami kolorystycznymi obudowy oraz osiemnastoma kolorami pasków z linii zwykłej i premium, a do tego partnerstwo z Swarovski… Wśród tych zachwytów poczekajmy jednak na cenę.

źródło: Android Central

Sprawdź najnowsze wpisy