Samsung zapowiedział budżetowy smartfon Galaxy A02s pod koniec listopada 2020 roku. Ta sama słuchawka zadebiutowała później jako Galaxy M02s w Indiach. Co to ma jednak wspólnego z Samsungiem Galaxy F02s? No cóż, jak mówi porzekadło: do trzech razy sztuka. Według przecieków to znów będzie ten sam model, ale w innej serii. Wiele więc wskazuje na to, że Samsung znów rozmienia się na drobne. Chociaż nie można wykluczyć, że w dniu premiery smartfon ten nas czymś jednak zaskoczy.

Samsung Galaxy F02s – specyfikacja

Samsung Galaxy F02s - specyfikacja
Galaxy A02s

Istnienie Samsunga Galaxy F02s zostało zdradzone przez Google Play Console. Tam znajdziemy także pewne elementy jego specyfikacji. I tak sercem urządzenia ma być układ Qualcomm Snapdragon 450, który współpracuje z 4 GB RAM. Na froncie znajdziemy natomiast panel o rozdzielczości HD+, czyli 720 × 1600 pikseli. To natomiast przekłada się na 280 DPI. Całością ma natomiast zarządzać Android 10 z nakładką One UI Core 2.x. Wszystkie te parametry i nazwa sugerują, że jest to kolejny brat bliźniak Galaxy A02s i Galaxy M02s. Dlatego też można założyć, że jego pełna specyfikacja prezentuje się następująco:

  • Wyświetlacz: IPS LCD, Infinity-V (notch), przekątna 6,5 cala, rozdzielczość 720×1560 pikseli
  • Procesor: Qualcomm Snapdragon 450
  • Pamięć RAM: 4 GB
  • Pamięć Flash: 64 GB
  • Aparat front: 5 Mpix
  • Aparaty tył: 13 Mpix (główny); 2 Mpix (głębia); 2 Mpix (makro)
  • Akumulator: 5000 mAh z szybkim ładowaniem 15 W
  • System: Android 10 z One UI

Zobacz też: Seria Redmi Note 10 oficjalnie – oto nowe Note 10, Pro oraz Max

Warto tu jednak zwrócić uwagę na pewną nieścisłość. Otóż seria F jest dedykowana jedynie rynkowi indyjskiemu. Jednak na nim jest już dostępny jeden z trojaczków, czyli model M02s. Możliwe więc, że smartfon ten będzie się jednak czymś wyróżniał na tle pozostałych z wyżej wymienionych. Na przykład zastosowaną baterią? To jednak dopiero czas pokaże.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.