Nowości Android

Tryb Ciemny w Mapach Google i 5 nowości ze świata Androida

3 minuty czytania
Komentarze

Tryb Ciemny w Mapach Google to jedna z kilku nowości, które dostępne mają być dla użytkowników systemu Android. Google opublikowało na swoim blogu kilka informacji o nowościach systemowych, które niedługo mają pojawić się u użytkowników. Tryb Ciemny to jedna z nich, ale to nie wszystko, co przygotował gigant z Mountain View dla swoich użytkowników. Czego możemy się jeszcze spodziewać?

Tryb Ciemny w Mapach Google

Tryb Ciemny Mapy Google

Jedną z nowości, o której mówiło się już od dawna, będzie Tryb Ciemny w Mapach Google. Ten ma nie być uzależniony od ustawień systemowych w smartfonie, więc każdy użytkownik będzie mógł sprawdzić, jak działają Mapy w wersji z ciemnym tłem. Aktualizacja Map Google ma pojawić się niedługo i zostanie udostępniona globalnie. To już kolejna aplikacja od Google, która będzie mogła pracować w ten sposób, co z pewnością ucieszy wielu użytkowników smartfonów.

Większe bezpieczeństwo haseł

Menedżer haseł od Google dostanie funkcję, która pozwoli użytkownikom na sprawdzenie, czy ich hasła gdzieś nie zostały udostępnione. Co chwilę słyszymy o podobnych przypadkach, więc dobrze co jakiś czas to sprawdzać. Jeżeli nasze hasło przedostanie się gdzieś do sieci, Google poinstruuje nas, co zrobić, by zminimalizować ewentualne straty.

Wiadomości Google z zaplanowaną wysyłką

Wiadomości Google

Możliwość planowania wysyłania wiadomości będzie rzeczą, która pojawi się w aplikacji Wiadomości od Google dla posiadaczy Androida 7 lub nowszego. To pozwoli na zaplanowanie i wysłanie wiadomości tekstowej do kogoś, kto np. przebywa w innej strefie czasowej lub tak, by nasz kontakt otrzymał ją o określonej porze.

Zobacz też: Starlink ma znacznie przyśpieszyć w tym roku.

TalkBack z większymi możliwościami

TalkBack Android

Systemowa funkcja Androida, czyli TalkBack, ma doczekać się szeregu usprawnień, który pozwoli na lepszą obsługę smartfona osobom niedowidzącym. Google współpracowało z osobami niewidomymi i niedowidzącymi, by usprawnić swoją aplikacji i by korzystanie z urządzenia było wygodniejsze oraz bardziej intuicyjne.

Asystent Google ma działać lepiej

Asystent Google

Usprawnień ma doczekać się także Asystent Google. Teraz aplikacja ma lepiej odczytywać wydawane jej komendy i to nawet wtedy, kiedy ekran urządzenia jest uśpiony. I mowa tutaj o występujących po sobie poleceniach. Dla osób korzystających z Asystenta Google to może być spore ułatwienie.

Android Auto z usprawnieniami

Android auto

Nowa wersja Android Auto pozwala m.in. na ustawianie nowych tapet na wyświetlaczu. Google dodało także możliwość dodawania skrótów na ekran główny czy proste gry słowne. W samochodach z szerszymi wyświetlaczami będzie można podzielić ekran na mapę oraz możliwość sterowania multimediami. Będzie można także korzystać z opcji, by ograniczyć wyświetlanie treści na ekranie, kiedy podróżujemy z pasażerami.

Źródło: Google Blog

Motyw