viewsonic-viewpad-g70-android-ics-tablet-0-580x372
W trakcie zbliżających się targów MWC, wielu producentów zamierza zaznaczyć swoją obecność prezentując nowoczesne tablety i smartfony z Androidem. Firma ViewSonic zaplanowała już debiut nowego 7-calowego tabletu z Androidem 4.0.

Viewsonic ViewPad G70 będzie kolejnym niewielkim tabletem, działającym pod kontrolą najnowszej wersji Androida. 7-calowy ekran będzie miał rozdzielczość 1024 x 600 pikseli, co oznacza, że na każdy cal ekranu przypadać będzie 169 pikseli – wynik może i nie jest imponujący, ale powinien zapewnić odpowiedni komfort użytkowania.

Najnowszy tablet Viewsonica będzie dysponował 1 GB pamięci RAM i 4 GB wbudowanej pamięci, z możliwością rozszerzenia jej za pomocą karty microSD. Użytkownicy z pewnością docenią to, że producent zdecydował się na zastosowanie kilku rodzajów portów – mini-HDMI, mini-USB, czy micro-USB.

ViewPad G70 dość tradycyjnie ma być wyposażony w kamerę internetową i aparat z matrycą 2 Mpx. Z nieoficjalnych informacji wynika, że urządzenie ma oferować wsparcie dla transmisji danych za pośrednictwem sieci 3G. Tablet ma działać pod kontrolą najnowszego Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Jego cena powinna wynosić ok. 350 dolarów, jednak oficjalne informacje zostaną zaprezentowane w trakcie targów MWC.

źródło: PocketLint / SlashGear

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula