Planując na koniec grudnia zakupy w internecie, warto mieć świadomość tego, jak pracują kurierzy w okolicach sylwestra. Pozwoli to nam przewidzieć, kiedy możemy spodziewać się dostawy zamówionych produktów. Na przełomie 2020 i 2021 roku wiele firm kurierskich planuje dni wolne.

Jak pracują kurierzy w Sylwestra, Nowy Rok i Święto Trzech Króli?

fot. Allegro

Porównanie dotyczące harmonogramów pracy firm kurierskich na przełomie 2020 i 2021 roku przygotowało Allegro. W zaprezentowanym zestawieniu znalazły się najpopularniejsze przedsiębiorstwa, czyli DPD, DHL, GLS, UPS, X-press Couriers, InPost, Fedex, DTS, Poczta Polska, a także PickPack.

Wszystkie wymienione firmy 31.12.2020 mają skrócony czas pracy. Szczegóły możecie zobaczyć w tabelce. Wszystkie przedsiębiorstwa mają też dzień wolny od pracy w Nowy Rok. Jeśli chodzi o 2.01.2021 i 3.01.2021, pracownicy PickPack pracują, pozostali kurierzy już nie. W kolejnych dwóch dniach firmy kurierskie pracują normalnie lub prawie normalnie (szczegóły w tabelce). Warto mieć jednak na uwadze, że 6.01.2021 kurierzy wszystkich największych firm mają wolne. Powód? Święto Trzech Króli.

Czytaj także: „Narodowa kwarantanna”: czy salony operatorów w obiektach handlowych są czynne?

W czwartek 7.01.2021 i piątek 8.01.2021 kurierzy zapewne będą normalnie rozwozili przesyłki. Jeśli zależy nam na szybkim dostarczeniu paczek, warto podczas zakupów w sieci wziąć pod uwagę powyższe informacje, by się nie rozczarować.

źródło: Allegro

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.