Ogłoszona przez rząd tzw. Narodowa Kwarantanna zakłada m.in. duże ograniczenia w funkcjonowaniu galerii handlowych – czy salony operatorów komórkowych w takich obiektach pozostaną otwarte? To istotna kwestia z punktu widzenia użytkowników usług telekomunikacyjnych. Bardzo duża część salonów operatorów znajduje się właśnie w centrach handlowych.

„Narodowa Kwarantanna” a salony operatorów w galeriach handlowych

Nie ma sensu snuć domysłów. Zajrzyjmy do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 grudnia w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Ten dokument określa zasady i obostrzenia obowiązujące od dzisiaj (28 grudnia 2020).

W rozporządzeniu czytamy: Do dnia 17 stycznia 2021 r. w obiektach handlowych lub usługowych, w tym parkach handlowych, o powierzchni
sprzedaży lub świadczenia usług powyżej 2000 m2 ustanawia się zakaz:
handlu detalicznego właścicielom lub najemcom powierzchni handlowej.
Od tej zasady przewidziano jednak pewne wyjątki. Przytoczony zapis nie dotyczy m.in. właścicieli lub najemców powierzchni handlowej, których przeważająca działalność polega na sprzedaży usług telekomunikacyjnych.

Czytaj także: Blokada to za mało – USA chce jeszcze mocniej pogrzebać chińskiego producenta

Czytając rządowe rozporządzenie, możemy wywnioskować, że salony operatorów komórkowych w galeriach handlowych mogą pozostać otwarte. Tak też zapewne będzie. To ważne nie tylko dla klientów, ale również dla pracowników takich punktów.

źródło: Dziennik Ustaw RP

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.