Z badania Izby Gospodarki Elektronicznej wynika, że coraz więcej Polaków kupuje w zagranicznych sklepach online. W porównaniu do ubiegłego roku nastąpił zauważalny wzrost. Ankieterzy zapytali również konsumentów o to, czy posiadają konto walutowe. Ta kwestia niewątpliwie łączy się z tematem zakupów online od zagranicznych sprzedawców.

Coraz więcej Polaków kupuje w zagranicznych sklepach internetowych

W zeszłym roku 24% ankietowanych osób przyznało, że robi zakupy w zagranicznych sklepach internetowych. W tym roku taką deklarację złożyło już 29% badanych. To zauważalny wzrost.

W porównaniu do ubiegłego roku mniej badanych deklaruje jednak posiadanie konta walutowego. 2019 rok – 20% ankietowanych wskazywało, że posiada takie konto. W tym roku takiej odpowiedzi udzieliło tylko 18% badanych. Dlaczego mimo wzrostu popularności zakupów online w zagranicznych sklepach nie rośnie popularność kont walutowych? Może to wynikać z upowszechnienia się takich aplikacji, jak Revolut czy PayPal, które posiadają przewalutowanie. Konta walutowe nie są już koniecznością, jeśli chcemy zamawiać coś zza granicy.

Czytaj także: Bank Pekao kupuje akcje operatora systemu Tpay i wkracza na rynek e-commerce

Autorzy badania zwracają uwagę na popularność zakupów na azjatyckich platformach i na niebezpieczeństwa z tym związane. Chodzi o niespełnianie europejskich wymogów dotyczących jakości i bezpieczeństwa, a także o potencjalne problemy z reklamacją lub odstąpieniem od umowy.

źródło: „Płatności cyfrowe 2020” – Izba Gospodarki Elektronicznej

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.