Rynek e-commerce znalazł się w kręgu zainteresowań banku Pekao, który ogłosił, że kupuje akcje Krajowego Integratora Płatności. To operator systemu Tpay, z którym mogliście niejednokrotnie się zetknąć podczas zakupów online. Teraz finalizacja transakcji zależy od decyzji Komisji Nadzoru Finansowego.

Rynek e-commerce interesuje bank Pekao

Zawarta umowa przedwstępna zakłada zakup przez Pekao 38,33% akcji Krajowego Integratora Płatności. Bank zakłada, że podpisane partnerstwo pozwoli mu wejść na rynek e-commerce w 2021 roku. Finalizacja transakcji zależy jednak od braku sprzeciwu ze strony Komisji Nadzoru Finansowego.

Partnerstwo, wsparte zaawansowaną technologią i dostępem do zintegrowanych kanałów płatności Tpay oraz do innowacyjnych rozwiązań w mobile i digital Pekao, pozwoli na zbudowanie ekosystemu usług płatniczo-finansowych – twierdzi bank. Pekao zakłada więc, że dzięki transakcji zaoferuje klientom firmowym kompleksową ofertę akceptacji płatności, uzupełnioną o produkty dla rynku e‑commerce. Skoro polski rynek transakcji bezgotówkowych dynamicznie się rozwija, a liczba osób kupujących online rośnie, bank chce wykorzystać ten potencjał, gromadząc w jednym miejscu usługi, terminale bankowe i bramki do płatności online. Działania prowadzone razem z Tpay w tym pomogą.

Czytaj także: Giganci technologiczni mają już dość izraelskiej firmy od oprogramowania szpiegowskiego

Tpay stworzyli absolwenci Politechniki Poznańskiej. System umożliwia automatyzację przyjmowania płatności – korzysta z niego tysiące sklepów internetowych. Tpay jest produktem spółki Krajowy Integrator Płatności.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.