Smartwatche Huami cieszą się całkiem sporym zainteresowaniem. We wrześniu odbyła się premiera Amazfit GTS 2 i GTR 2, a dziś poznaliśmy ich tańszych następców – modele GTS 2e i GTR 2e. Nie pozostaje nam nic innego, jak im się porządnie przyjrzeć.

Premiera Amazfit GTS 2e i Amazfit GTR 2e

Po lewej znajduje się Amazfit GTS 2e, a po prawej Amazfit GTR 2e. Nie da się ukryć, że oba smartwatche prezentują się bardzo elegancko, ale jednocześnie trzeba zaznaczyć, że wyglądają w zasadzie tak samo, jak ich poprzednicy. Modele GTS 2e i GTR 2e a GTS 2 i GTR 2 różnią na dobrą sprawę trzy aspekty: bateria, cena i brak obsługi łączności Wi-Fi w zaprezentowanych dziś urządzeniach. Jak nietrudno się domyślić, pozbawienie smartwatchy tej funkcji przełożyło się na niższą cenę.

Zobacz także: Prezenty na ostatnią chwilę do 200 złotych – oto nasze propozycje!

Amazfit GTS 2e ma baterię o pojemności 246 mAh, która pozwala na aż 14 dni pracy na jednym ładowaniu. Z kolei w modelu GTR 2e znalazło się ogniwo 471 mAh, które ma wystarczyć nawet na 24 dni nieprzerwanego działania. Oba smartwatche mają ekrany AMOLED, NFC i kilka trybów sportowych. Na pokładzie znalazły się też takie funkcje jak m.in. śledzenie snu czy pomiar tętna. Więcej na temat tych urządzeni można przeczytać w tekście na temat Amazfita GTS 2 i GTR 2. To dokładnie te same modele z wyjątkiem trzech różnicy, które przytoczyłem powyżej.

Amazfit GTS 2e i GTR 2e – cena i dostępność

Oba zegarki to naprawdę niedrogie gadżety. Zarówno model GTS 2e, jak i GTR 2e, będzie można kupić w Chinach za 799 juanów, czyli około 446 złotych. Smartwatche trafią do sprzedaży 24 grudnia, choć na razie nie wiadomo, czy kiedykolwiek będą dostępne poza Państwem Środka.

Źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.