ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Smartfony przyszłości według Samsunga i LG: elastyczność oraz przezroczystość

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
image

Jesli Wam się wydaje, że producentom smartfonów brakuje pomysłu na rozwój tego typu urządzeń to jesteście w błędzie. Każda firma ma swój pomysł na siebie, a teraz trwa tak zwana zimna wojna, która sprawia, ze musimy czekać, aż ktoś zaprezentuje coś faktycznie nowego. Zarówno Samsung jak i LG po części zdradzili swoje plany.

Zacznijmy od lidera mobilnego rynku. Koreańczycy oficjalnie powiedzieli, ze przyszły rok prawdopodobnie pozwoli na przedstawienie urządzeń w pełni elastycznych. W takim razie być może już za 12 miesięcy przestaniemy martwić się o uszkodzenia naszych smartfonów. Patrząc na to, co już nieoficjalnie wiemy to rzeczywiście Samsung ma podstawy prawne, aby stworzyć tego typu urządzenie. Widzieliśmy już wiele prototypów oraz patentów sprawiających, że jesteśmy na krok przed poznaniem pierwszego elastycznego smartfona. Niestety nie wiemy jak zostanie rozwiązana sprawa „sztywnych” podzespołów, ale z pewnością wiemy, że pomysł LG wydaje się być realistyczny. Druga koreańska firma chce przypomnieć światu o przezroczystych wyswietlaczach, które już gościły w telefonach komórkowych (patrz: portfolio Sony Ericssona). Jednak czy ta technologia ma jakiekolwiek szanse na zaistnienie w masowym produkcie?

W takim kim razie można powiedzieć, ze zbliżamy się do telefonów komórkowych rodem z filmów science-fiction. Tylko czemu nie ma mowy o rozwoju technologii akumulatorów? W końcu to one najbardziej ma tym cierpią.

Żródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy