asus_eee_pad_memo_3d
Pierwsze informacje na temat 7-calowego Asusa Eee Pad MeMo pojawiły się niemal dokładnie rok temu. Przez ostatnie miesiące na temat tego urządzenia było cicho – do czasu ostatnich targów CES. Okazuje się, że najprawdopodobniej ten tablet do sprzedaży w Polsce trafi w połowie roku.

Tegoroczne targi CES przyniosły wiele premier – na stoisku Asusa pojawił się kolejny nowy tablet, który będzie działał pod kontrolą systemu Android. Eee Pad MeMo, bo o nim mowa, będzie bardzo ciekawą propozycją dla wszystkich osób, które uważają, że tablet z 7-calowy ekranem jest idealnym uzupełnieniem dla smartfona.

Specyfikacja techniczna MeMo wygląda bardzo interesująco – ekran pomimo niewielkich rozmiarów oferować będzie rozdzielczość 1280 x 800 pikseli, procesor to czterordzeniowy ARM Cortex A9, taktowany z częstotliwością 1,3 GHz. Płynność pracy ma zapewnić 1 GB pamięci RAM, a na dane użytkownika przewidziano 16 GB wbudowanej pamięci.

Poza tym zadbano o inne elementy, które mogą okazać się bardzo przydatne w trakcie codziennego użytkowania – aparat z matrycą 8 Mpx, kamerę internetową 1,3 Mpx, port microUSB, a także czytnik kart microSD, który pozwoli na rozszerzenie pamięci. Asus dołożył również starań w kwestii oprogramowania – system to oczywiście Android 4.0 Ice Cream Sandwich, dzięki czemu mamy do czynienia z naprawdę bardzo ciekawym urządzeniem.

Producent przy okazji targów CES poinformował, że podstawowy wariant tego urządzenia (model WiFi, 16 GB wbudowanej pamięci) kosztować będzie zaledwie 249 dolarów, czyli w przeliczeniu ok. 800 złotych. Cena w przypadku Polski będzie się nieco różniła, jednak ustalenie jej na poziomie nawet 1000 złotych sprawia, że MeMo nadal pozostaje bardzo atrakcyjnym urządzeniem.

W przypadku tak atrakcyjnej konfiguracji sprzętowej i zapowiedzi, że będzie to jeden z najtańszych 7-calowych tabletów z układem Tegra 3, nie dziwi tak duże zainteresowanie ze strony potencjalnych klientów. Kiedy możemy spodziewać się tego tabletu w Polsce? Z informacji polskiego oddziału Asusa wynika, że powinien on trafić do sprzedaży w połowie roku.

źródło: Asus Polska

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula