Prostsza zmiana nazwy kanału YouTube

YouTube ze wsparciem HDR – Streamerzy będą zachwyceni

1 minuta czytania
Komentarze

Strumieniowanie na YouTube zyskuje coraz to większą popularność. Mam jednak wrażenie, że to nie przez to, że dotychczasowi streamerzy opuszczają inne platformy, a po prostu YouTuberzy coraz chętniej korzystają z tej funkcjonalności. Wciąż jednak platforma od Google ma pewne braki, nawet względem klasycznych filmów na serwisie. Te jednak sukcesywnie są nadrabiane, na co najlepszym dowodem jest dodanie HDR.

Strumieniowanie YouTube z HDR

Strumieniowanie YouTube z HDR
PixaBay

YouTube dodał możliwość strumieniowania obrazu na żywo w High Dynamic Range (HDR), co pozwala na uzyskanie lepszej jakości obrazu. Platforma podkreśla, że każdy, kto dysponuje już sprzętem obsługującym ten standard, może od razu rozpocząć transmisję strumieniową materiału HDR. Jest to również duży skok jakościowy względem Twitcha. Ten nadal nie obsługuje tego standardu, mimo że ten jest wspierany zarówno przez PC, jak i konsole. Oczywiście trudno się spodziewać, aby taki drobiazg sprawił, że społeczność Twitcha zechce się przenieść na YouTube. Jednak szereg takich drobiazgów może już być konkretną przyczyną dla takiej zmiany.

Zobacz też: Wtorkowe nowości na HBO GO. Co dziś dodano?

Warto również podkreślić, że tworzenie filmów z HDR wciąż nie jest zbyt proste. I to pomimo szerokiego poparcia dla standardu na papierze. Portal Engadget w podsumowaniu raportu na ten temat stwierdził, że wsparcie tej technologii jest zwykle mało intuicyjne i dość problematyczne. Być może posunięcie YouTube jest pierwszym krokiem w kierunku uczynienia produkcji strumienia wspieranego przez HDR o wiele łatwiejszym.

Źródło: Gizmochina