ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Wyciekł Android 4.0 dla RAZRa z fragmentami interfejsu Blur

Autor: Paweł Cebula Kategoria: Newsy
razr-ics-all

Motorola prezentując model RAZR wzbudziła bardzo duże zainteresowanie – przede wszystkim swoimi wymiarami i rodzajem wykorzystanych materiałów. Niestety, zabrakło Androida 4.0 – Motorola zapowiedziała jednak, że aktualizacja powinna pojawić się na początku 2012 roku.

Praktycznie każdemu producentowi zależy na tym, aby jego urządzenia wyróżniały się na tle konkurencji. Motoroli zdecydowanie się to udało – obudowa została wykonana z bardzo wytrzymałego kewlaru, który powinien stanowić skuteczną ochronę przed ewentualnymi uszkodzeniami. Smartfon ma zaledwie 7,1 milimetra grubości, co plasuje go w czołówce najsmuklejszych urządzeń na rynku.

razr-ics-2

Użytkownicy, którzy nabyli najnowszy model Motoroli mogą być zainteresowani informacją dotyczącą wycieku ROM-u, który bazuje na Androidzie 4.0 Ice Cream Sandwich. Po zainstalowaniu tego systemu widoczne jest, jak wygląda postęp prac po stronie Motoroli. ROM, który wyciekł to najnowszy Android w wersji 4.0.3 – jest on przeznaczony dla modelu XT910, czyli wersji GSM/UMTS.

Na tę chwilę modyfikacje obejmują przede wszystkim ekran blokady i aplikację aparatu. W przypadku ekranu głównego jedyną zmianą jest zastąpienie standardowych ikonek przez te znane z interfejsu MOTOBLUR. Na razie nie wiadomo, czy Motorola zdecyduje się na skorzystanie ze standardowego launchera znanego z Ice Cream Sandwich, czy wykorzysta autorskie rozwiązanie.

razr-ics-1

Pierwsze komentarze użytkowników są raczej pozytywne – użytkownicy bardzo chwalą to, że interfejs nie został nadmiernie zmodyfikowany. Niestety, ale wiele wskazuje na to, że to dopiero wczesna wersja i do momentu, gdy aktualizacja trafi na smartfony, wprowadzonych zostanie wiele dodatkowych zmian, które mogą znacząco zmienić wygląd systemu.

Osoby, którym bardzo zależy na możliwości przetestowania tego wydania Androida mogą go pobrać np. tutaj. Proces instalacji nie należy do skomplikowanych, jednak trzeba się liczyć z pewnymi problemami, wynikającymi ze specyfiki testowego wydania ROM-u. Motorola konsekwentnie powstrzymuje się od podania konkretnego terminu wydania aktualizacji systemu.

źródło: AndroidAndMe

Sprawdź najnowsze wpisy